Trwa ładowanie...

Jak mieć gorący i namiętny seks w małżeństwie? Oto 3 sposoby

Znana terapeutka seksualna Esther Perel zdradza sposoby na podtrzymywanie namiętnego życia seksualnego, przepełnionego prawdziwą intymnością w małżeństwach.

Jak mieć gorący i namiętny seks w małżeństwie? Oto 3 sposobyŹródło: 123RF
doem90z
doem90z

Według Esther Perel, „nie ma umiejętności ważniejszych dla zapewnienia długowieczności małżeństwa niż utrzymanie silnej więzi zmysłowej”.
Większość małżeństw rozpoczyna się od głębokiego zakochania i idealnego seksualnego dopasowania. Dekady w małżeństwie mijają, a wielu małżonków narzeka na rosnące niezadowolenie w sypialni. Mówią, że częstotliwość zbliżeń się pogarsza, oraz że tęsknią za poczuciem pożądania.

U podstaw tego wszystkiego nie jest jednak to, że para wypadła z miłości - często miłość i czułość są nadal bardzo obecne w związku, ale małżeństwo nie nauczyło się, jak wyjść z codziennych ról domowych i oczekiwań, gdy wchodzą do sypialni jako kochankowie.

Jeśli cenisz sobie wspaniałe cechy, które twój małżonek wnosi do życia domowego, ale tęsknisz za intensywną pasją, którą dzieliliście we wcześniejszych etapach miłości, gorąco polecamy zapoznanie się ze sposobami Esther Perel. Oto trzy propozycje z jej książki "Mating In Captivity: Unlocking Erotic Intelligence".

doem90z

1. Zróbcie sobie przerwę od dotyku
Zjawisko "nie mogę powstrzymać swoich rąk od dotykania cię" występuje, gdy para jest w nowożeńczej fazie zdrowego związku. Jednak kiedy trzymanie za rękę i głaskanie stają się nawykiem, możesz nieodwracalnie znieczulić partnera od dotykania.

"Zamiast tego drażnijcie się i kuście spojrzeniami. Nie chwytajcie automatycznie za rękę swojego kochanka. Wyobraźcie sobie, że jesteście nieznajomymi na pierwszej randce. Delektujcie się pysznym szokiem nieoczekiwanego pędzla nagiej skóry" – radzi Perel.

2. Miejcie swoje zajęcia, nie bądźcie zależni
Niezależnie od tego, czy jesteście razem od trzech miesięcy, czy od 30 lat, nadal utrzymujcie swoje własne, odrębne zainteresowania, przyjaciół i zajęcia. Jeśli nadal będziecie szanować wasze indywidualne priorytety i wartości, pozostaniecie dla siebie tajemniczymi stworzeniami, do których zbliżyliście się lata temu.
"Pogłębianie różnic pomaga stworzyć połączenie, ale dystans i napięcie pozwalają zobaczyć partnera świeżymi oczami, jakby byli nieznajomi - niezależni i pełni obietnic i niepewności, co może pomóc uratować wam małżeństwo, kiedy zaczyna być nudne" – zauważa Perel.

3. Pozwól swojemu ciału mówić.
Kobiety uwielbiają wyrażać swoje potrzeby słownie, dlatego rozmowa intuicyjnie wydaje się właściwym sposobem uzyskania tego, czego chcą w związkach. Często niepotrzebnie.

doem90z

Jak twierdzi Perel: "Ciało jest naszym oryginalnym językiem ojczystym. Dzięki seksowi ludzie mogą mieć czystą przyjemność bez konieczności kompresowania swoich trudnych do wyrażenia potrzeb w więzieniu słów".

Erotyczna inteligencja i jej wpływ na relacje to szeroki temat, ale ludzie po prostu potrzebują intensywnej ekspresji seksualnej. Nie ma wstydu w poszukiwaniu seksualnego spełnienia.

Jeśli doświadczyłeś upadku fizycznej bliskości we własnym małżeństwie, spróbuj spojrzeć na niego jak na wspólną odpowiedzialność - obszar, w którym jesteś gotowy podjąć ryzyko, aby odkryć, aby dowiedzieć się, jak uratować swoje małżeństwo. Wyjdź ze strefy komfortu, zanim twój małżonek wyjdzie przez drzwi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

doem90z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doem90z