Trwa ładowanie...

Jak nie mieć kaca? Pamiętaj o tych zasadach w trakcie imprezy

Po imprezie czasem może być za późno, żeby ratować swoje samopoczucie. Lepiej pomyśleć o tym zawczasu. Poznaj triki, które sprawią, że rano, po kilku głębszych, będziesz czuła się jak nowo narodzona.

Share
Jak nie mieć kaca? Pamiętaj o tych zasadach w trakcie imprezy
Źródło: Agencja Gazeta
d2lsjdy

Kaca odczuwamy przede wszystkim z powodu spożycia trunków, które nie są czystym alkoholem etylowym rozcieńczonym wodą. Co ciekawe, im szlachetniejszy napitek, tym więcej zawiera innych substancji niż alkohol etylowy. W trakcie wieloletniego przechowywania występujące w nim związki chemiczne reagują ze sobą, tworząc nowe.

Jak nie mieć kaca?

Na imprezie najlepiej wybierać wysokogatunkowe, starannie przedestylowane czyste wódki. Trzeba też pamiętać, żeby często sięgać po szklankę z wodą. Dzięki niej alkohol ulegnie rozcieńczeniu, a krew będzie rzadsza, co ułatwia krążenie. Stężenie alkoholu we krwi jest mniejsze i trudniej się upić, a więc też skutki nadużycia trunków są mniejsze. Najlepiej też pić powoli.

Wybieraj alkohole z mniejszą zawartością kongenerów. To związki chemiczne będące produktem ubocznym procesu fermentacji. Zasada jest taka, że im ciemniejszy alkohol, tym więcej kongenerów, a tym samym... tym większy kac.

d2lsjdy

Bardzo ważne jest też, jeśli chcemy czuć się dobrze następnego dnia, żeby nie mieszać różnych rodzajów alkoholi i trzymać się zasady: "Od najsłabszego do najmocniejszego". Przed imprezą zjedz sycący, tłusty posiłek, np. burgera albo gulasz. Nie zapominaj też o przekąskach w trakcie zabawy.

Zobacz także: Hanna i przyjaciele. W kuchni Lis Grażyna Wolszczak

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2lsjdy

Podziel się opinią

Share
d2lsjdy
d2lsjdy