UrodaJeszcze kilka lat temu zmagała się z łysieniem. Teraz jej włosy wyglądają zachwycająco

Jeszcze kilka lat temu zmagała się z łysieniem. Teraz jej włosy wyglądają zachwycająco

Jeszcze kilka lat temu zmagała się z łysieniem. Teraz jej włosy wyglądają zachwycająco
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Martyna Wojciechowska

03.10.2017 13:29, aktual.: 29.05.2018 14:59

Anastasiya Sidorova to młoda Rosjanka, która jeszcze kilka lat temu nie potrafiła uporać się z wypadaniem włosów. Na jej głowie pojawiały się łyse plamy, które nieskutecznie próbowała zaczesywać. Po latach udało się jej wygrać z chorobą. Dziś dziewczyna z dumą prezentuje swoje gęste, długie i lśniące włosy. Co za przemiana!

Łysienie plackowate to choroba, z którą zmagają się zwłaszcza młode osoby. Według badań około 60 proc. pacjentów z łysieniem plackowatym ma mniej niż 30 lat. Ta przypadłość polega na tym, że mieszki włosowe ulegają uszkodzeniu, przez co włosy zaczynają wypadać, a w ich miejscu pojawiaja się łysina przypominająca rozległe placki.

Anastasiya Sidorova na własnej skórze przekonała się, jakie są skutki łysienia plackowatego. By wygrać z chorobą, zaczęła stosować się do rad trychologa. Zajęła się odpowiednią pielęgnacją włosów, polegającą na stosowaniu delikatnych szamponów i masek z keratyną. Poza tym regularnie przyjmowała specjalistyczne leki, w tym witaminę D i kwas omega-3.

Obraz
© Instagram.com

Tuż po kuracji Anastasia pozbyła się kompleksu. W miejscu placków zaczęły wyrastać mocne, zdrowe włosy. Na szczotce nie zostawało ich aż tak dużo jak wcześniej. Dziś jej włosy o długości 106 centymetrów robią niesamowita furorę. Młoda Rosjanka lubi się nimi chwalić na Instagramie. Obecnie śledzi ją ponad 280 tysięcy osób. Udało się jej nawet wystąpić w rosyjskiej reklamie kosmetyków do włosów. Jej zdjęcia robią wrażenie!

Obraz
© Instagram.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także