Blisko ludziJuż wkrótce depresję zdiagnozujesz online. Wystarczy krótki quiz

Już wkrótce depresję zdiagnozujesz online. Wystarczy krótki quiz

Już wkrótce depresję zdiagnozujesz online. Wystarczy krótki quiz
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Paulina Brzozowska

29.08.2017 12:37, aktual.: 17.01.2018 15:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Depresja to jedna z najczęściej występujących i najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Cierpi na nią średnio 350 milionów osób. Nieoficjalnie mówi się, że z depresją zmaga się co dziesiąty Polak. Diagnoza tego schorzenia nie jest łatwa. Na szczęście już wkrótce zrobić to można będzie online.

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób rezygnuje z wizyty u specjalistów na rzecz samodiagnozy dokonywanej przy pomocy przeglądarki internetowej. Z pomocą takim ludziom postanowiła przyjść firma Google, która we współpracy z Narodowym Stowarzyszeniem na Rzecz Walki z Chorobami Psychicznymi tworzy aplikację pozwalające wykryć depresję online.

Na czym ma to polegać? Wpisując w wyszukiwarkę frazy związane z depresją, zostaniemy przekierowani do specjalistycznego testu, stworzonego we współpracy z psychiatrami. Wyniki testu określą, czy potrzebujemy pomocy specjalisty, czy niepotrzebnie się martwimy. Test ma być całkowicie tajny, a jego rezultaty widoczne tylko dla osoby, która podejmie się rozwiązania go.

Z biegiem lat lekarze obserwują, że coraz częściej ofiarą depresji padają osoby młode. Dla województwa pomorskiego sam rok 2008 zapisał się jako jeden z najtragiczniejszych pod względem liczby samobójstw związanych z tą właśnie chorobą. Specjaliści szacują również, że z udaniem się do specjalistów zwlekamy coraz dłużej. Znaczna część chorych na depresję udała się do psychiatry dopiero 8 lat po zauważeniu pierwszych objawów.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także