Trwa ładowanie...

Już wkrótce depresję zdiagnozujesz online. Wystarczy krótki quiz

Depresja to jedna z najczęściej występujących i najszybciej rozwijających się chorób cywilizacyjnych. Cierpi na nią średnio 350 milionów osób. Nieoficjalnie mówi się, że z depresją zmaga się co dziesiąty Polak. Diagnoza tego schorzenia nie jest łatwa. Na szczęście już wkrótce zrobić to można będzie online.

Share
Już wkrótce depresję zdiagnozujesz online. Wystarczy krótki quiz
Źródło: 123RF.COM
d2ag51i

W dzisiejszych czasach coraz większa liczba osób rezygnuje z wizyty u specjalistów na rzecz samodiagnozy dokonywanej przy pomocy przeglądarki internetowej. Z pomocą takim ludziom postanowiła przyjść firma Google, która we współpracy z Narodowym Stowarzyszeniem na Rzecz Walki z Chorobami Psychicznymi tworzy aplikację pozwalające wykryć depresję online.

Na czym ma to polegać? Wpisując w wyszukiwarkę frazy związane z depresją, zostaniemy przekierowani do specjalistycznego testu, stworzonego we współpracy z psychiatrami. Wyniki testu określą, czy potrzebujemy pomocy specjalisty, czy niepotrzebnie się martwimy. Test ma być całkowicie tajny, a jego rezultaty widoczne tylko dla osoby, która podejmie się rozwiązania go.

Z biegiem lat lekarze obserwują, że coraz częściej ofiarą depresji padają osoby młode. Dla województwa pomorskiego sam rok 2008 zapisał się jako jeden z najtragiczniejszych pod względem liczby samobójstw związanych z tą właśnie chorobą. Specjaliści szacują również, że z udaniem się do specjalistów zwlekamy coraz dłużej. Znaczna część chorych na depresję udała się do psychiatry dopiero 8 lat po zauważeniu pierwszych objawów.

Zobacz też: Skąd się bierze fala depresji?

d2ag51i

Podziel się opinią

Share
d2ag51i
d2ag51i