Trwa ładowanie...
d445ujj

Kolejna marka odzieżowa na cenzurowanym

Nowa „afera reklamowa” w Wielkiej Brytanii. Tym razem na celowniku organizacji Advertising Standards Authority pojawiła się marka odzieżowa, Jack Wills. Co wywołało falę negatywnych komentarzy?
Share
Jack Wills
Jack WillsŹródło: Materiał prasowy
d445ujj

„Niezależnie od twojego wyboru, możesz być pewny, że liczy się to, co jest pod spodem”. „Psoty o północy”. Prowokacyjnym sloganom reklamowym towarzyszy seria zdjęć prezentujących grupę młodych ludzi w samej bieliźnie. Roześmiani uczestnicy „rozbieranej” imprezy leżą w łóżku, albo tańczą, trzymając w dłoniach kieliszki z alkoholem.

Fotografie z wiosennego katalogu marki odzieżowej Jack Wills nie umknęły uwadze organizacji Advertising Standards Authority, nadzorującej branżę reklamową w Wielkiej Brytanii. Wspomniane gry słowne i dwuznaczne zdjęcia nie uszły firmie płazem, gdyż zostały uznane za „seksualnie sugestywne”.

Nie pomogły tłumaczenia, że docelowymi klientami marki są osoby pełnoletnie, w wieku od 18 do 24 lat, a strona internetowa Jack Wills nie jest dozwolona dla młodszych nastolatków. Nikogo nie przekonały również argumenty, że na zdjęciach nie ma żadnej nagości, ani nie pojawia się transparentna bielizna.

d445ujj

Sprawa została zgłoszona ASA przez jednego z rodziców, do którego dotarł katalog marki. I choć paczka była adresowana do osoby pełnoletniej, członkowie organizacji uznali, że zdjęcia mogłyby trafić w niepowołane ręce.

Jack Wills Materiał prasowy
Jack WillsŹródło: Materiał prasowy

- Mamy świadomość, że młodsze nastolatki mogą mieć zarówno bezpośredni, jak i pośredni dostęp do katalogu ze zdjęciami o charakterze mocno seksualnym. Są one nieodpowiednie dla takich odbiorców, dlatego doszliśmy do wniosku, że reklama jest bardzo nieodpowiedzialna i naruszyła kodeks – brzmi oficjalne oświadczenie ASA.

W konsekwencji reklama została zakazana, a marka Jack Wills dostała przestrogę, by nie publikować zdjęć o podobnym charakterze.

d445ujj

Get the look

d445ujj

Podziel się opinią

Share
d445ujj
d445ujj