Koncentraty kosmetyczne i ich wyjątkowa moc
Szybciej, więcej, lepiej – mało kiedy właściwości te mają tak kluczowe znaczenie, jak w przypadku kosmetyków. Chodzi przecież o to, by możliwie jak najbardziej widoczne efekty uzyskać w jak najkrótszym czasie. To dlatego odpowiedzią na potrzeby wielu konsumentów coraz częściej stają się skoncentrowane kosmetyki.
Jakie skojarzenia wywołuje pojęcie "koncentrat"? W pierwszej kolejności zwykle przywodzi na myśl preparaty służące do utrzymywania porządku – w domowej kuchni czy łazience. Dzięki wysokiej zawartości czynnych substancji środki takie wyróżniają się dużą skutecznością oraz większą wydajnością od tradycyjnych specyfików. Ale termin ten ma dużo pojemniejsze znaczenie, które nie ogranicza się tylko do środków do sprzątania czy popularnego koncentratu pomidorowego. Koncentraty mają bogate zastosowanie także w kosmetyce – charakteryzuje je zwykle dużo większa efektywność od konwencjonalnych preparatów. Przydają się, gdy widoczne efekty chce się uzyskać już po kilku aplikacjach.
Trudno się dziwić temu, że koncentraty kosmetyczne odnajdują na rynku coraz więcej zwolenników. Nie ma przypadku w tym, że na forach internetowych czy w serwisach społecznościowych, gdzie klienci wymieniają się opiniami na temat produktów kosmetycznych, to najczęściej w przypadku koncentratów dominują pozytywne recenzje. To na co zwracają uwagę szczególnie użytkowniczki takich środków to błyskawiczne działanie. Bardzo często zdarza się, że efekty stają się zauważalne już po jednym zastosowaniu. To olbrzymia różnica w stosunku do tradycyjnych, stosownych w codziennej pielęgnacji kosmetyków, które wymagają systematyczności oraz przede wszystkim cierpliwości.
Tak wyjątkowa skuteczność takich preparatów to – jak nazwa wskazuje - przede wszystkim zasługa wysokiej koncentracji poszczególnych składników. Jednocześnie oparte są one na charakteryzującej się lekkością formule. Dzięki lżejszej konsystencji najcenniejsze elementy, wspierane przez składniki wspomagające, mogą łatwiej i szybciej przenikać przez skórę. W koncentratach znaleźć można często maksymalną ilość danej, odpowiedzialnej za określone efekty substancji, co pozwala na zdynamizowanie ich działania. To czyni z nich doskonałego sojusznika w sytuacjach wymagających błyskawicznej interwencji, np. nagły problem z przesuszającą się skórą i chęć dostarczenia intensywnego oraz szybkiego nawilżenia; podrażnienia i otarcia skóry; konieczność zaopatrzenia skóry w dodatkowe składniki w okresie wzmożonego stresu; oparzenia słoneczne wymagające działań przynoszących natychmiastową ulgę; niepożądany odcień skóry czy zmęczenie, które często ma wpływ na wygląd cery. To wszystko sytuacje, w których serum oparte na odpowiedniej recepturze może być jak znalazł.
Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by takie kosmetyki co jakiś czas włączać do codziennej pielęgnacji. Zwracają na to uwagę dermatolodzy, którzy podkreślają, że stosowanie takich preparatów może zapewnić skórze dodatkową ochronę albo intensyfikować efekty związane z realizowaną w danym czasie działalnością, np. odchudzaniem.
Należy tu podkreślić, że na rynku dostępna jest cała gama przeróżnych koncentratów kosmetycznych o zróżnicowanym spektrum działania. Przykładów zastosowań koncentratów oraz sposobu ich działania jest mnóstwo. Doskonałą oręż przy walce z cellulitem oraz tkanką tłuszczową stanowią koncentraty rozgrzewające, zawierające aromat paprykowy, olejki (doskonale sprawdzają się szczególnie: cynamonowy, goździkowy i pomarańczowy) czy koncentraty kofeinowe. Silnie rozgrzewający preparat wmasowuje się w skórę. Pierwsze efekty widać już po kilku zabiegach – cellulit się zmniejsza, a skóra staje się gładsza i jędrniejsza. Podobne efekty przynosi stosowanie preparatów z alg.
Obecne w preparatach typu "anti age" składniki (kwas hialuronowy, witamina A i E oraz kwas glikolowy) nawilżają skórę, wspomagają produkcję kolagenu, działają nawilżająco i poprawiają ogólny wygląd skóry, odmładzając w ten sposób jej wygląd.
Warto tylko pamiętać, by z uwagi na wzmocniony skład koncentratów, przed rozpoczęciem ich stosowania, dokładnie zapoznać się z dodatkowymi informacjami od producenta na temat sposobu ich użytkowania; długości ich stosowania. Ze środków takich zazwyczaj nie można korzystać bez końca. Przerwy bywają konieczne, by nie przyzwyczajać organizmu do wysokiej zawartości niektórych substancji, która jest normą w takich kosmetykach.
Artykuł powstał przy współpracy z BINGOSPA