Kosmetyki i olejki do kąpieli

Nawet zbyt gorąca temperatura wody podczas kąpieli może negatywnie wpłynąć na naszą skórę oraz podrażnić ją, zostawiając na powierzchni bolesne zaczerwienienia. Właśnie dlatego podczas wybierania kosmetyków warto zwrócić uwagę na te przeznaczone wyłącznie do kąpieli.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kosmetyki do kąpieli to nie tylko popularne płyny, ale również olejki eteryczne oraz sole.
Kosmetyki do kąpieli to nie tylko popularne płyny, ale również olejki eteryczne oraz sole. (123RF)
WP

Obecnie coraz większą popularnością cieszą się serie produktów chroniących ciało podczas długiego mycia ciała gorącą wodą. Dostępne zarówno w postaci mleczek jak i gęstszych olejków kosmetyki zapewniają długotrwałe działanie, przez co relaksująca kąpiel będzie również odżywcza dla naszej skóry.

Olejki do kąpieli

Olejki do kąpieli polecane są dzisiaj niemal każdemu rodzajowi skóry ze szczególnym uwzględnieniem tej wrażliwej, suchej i z problemami krążenia (np. naczynka). Jest to spowodowane składem, który zawiera w sobie liczne olejki eteryczne pochodzenia roślinnego oraz szereg ekstraktów z ziół. Szczególnie w aptekach znaleźć można obecnie specjalne linie tzw. dermokosmetyków do kąpieli czyli olejków mającym poza działaniem pielęgnującym również regenerujące. Co więcej, dermokosmetyki sprzedawane są bez recepty, co ułatwia ich dostępność, jednocześnie zwracając uwagę na lecznicze działanie. W przypadku wyboru odpowiedniego olejku warto również kierować się posiadanymi alergiami. Jeśli jesteśmy uczuleni na jakiś składnik produktu, warto rozważyć kupno naturalnych kosmetyków do kąpieli nie zawierających w składzie substancji chemicznych i innych sztucznych barwników. Co więcej, ostatnio coraz większą popularność zdobywają także ekstrakty czyli skondensowane olejki eteryczne, które uzyskuje się z różnego rodzaju roślin.

WP

Płyny do kąpieli

Płyny do kąpieli charakteryzują się wysokimi właściwościami pieniącymi i to im, przede wszystkim zawdzięczają swoją popularność. Pomimo że również bardzo przyjemnie pachną składniki odpowiadające za powstawanie piany, mogą niekorzystnie wpływać na naszą skórę, zbytnio ją wysuszając i blokując pory przed dostępem tlenu. Z tego względu, za najbezpieczniejsze uważa się kosmetyki, w których składzie znajdują się naturalne elementy np. miód czy olej migdałowy, które również doskonale regenerują skórę oraz sprawiają, że wygląda na błyszczącą i zwyczajnie młodszą. Ponadto, na rynku spotkać można również płyny do kąpieli o działaniu leczniczym, które stosuje się w szczególności podczas zwalczania reumatyzmu, alergii oraz zapaleń skórnych. Oprócz tego wiele produktów posiada składniki roślinne w postaci np. alg, które znacząco wpływają na ujędrnienie skóry, dlatego stosowane są w produktach antycellulitowych.

Sole do kąpieli

Odrębną kategorią kosmetyków do kąpieli są sole, które podobnie jak płyny dostępne są zarówno w aptece, jak i osiedlowej drogerii. Sole do kąpieli posiadają wiele właściwości regenerujących oraz ujędrniających skórę, co zawdzięczają składowi pochodzącego najczęściej z okolic Morza Martwego, który słynie z bogactwa w takie minerały jak wapń, magnez i jod. Jeśli jednak nie chcemy wydawać dodatkowych pieniędzy, możemy równie dobrze wykorzystać zwykłą sól kuchenną, która posiada właściwości odżywiające skórę i odtruwające organizm ze złogów i zanieczyszczeń.

WP
Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP