Trwa ładowanie...

Dermokosmetyki – co warto o nich wiedzieć

Nie każdy kosmetyk, który ma w nazwie „med”, to dermokosmetyk. Te skuteczne i dostępne kosmetyki pozwalają skutecznie poprawić kondycję cery i uzyskać efekty porównywalne do profesjonalnego zabiegu. Czym różnią się dermokosmetyki od typowych kremów, toników i emulsji? Warto wiedzieć i poznać skuteczne sposoby na korzystanie z dermokosmetyków.

Share

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Dermokosmetyki – co warto o nich wiedzieć
Źródło: 123RF.COM
d45ygsc

Zalety dermokosmetyków

Dermokosmetyk różni się od zwykłego kremu, serum czy innego preparatu komponentem składników o działaniu medycznym. To już nie tylko krem swobodnie dostępny w drogerii, ale kosmetyk z zawartością substancji, które powinniśmy stosować pod kontrolą specjalisty – dermokosmetyki są skuteczniejsze w porównaniu do zwykłych kremów. Nie oznacza to jednak, że ich działanie jest porównywalne do leków przepisywanych na receptę przez lekarzy.

Dermokosmetyki – nierównomierny koloryt skóry

Kolejna zaleta dermokosmetyków to ich dostępność oraz to, że najczęściej ich stosowanie daje szybsze rezultaty od zwykłego kremu czy toniku z drogerii, ale są też łagodniejsze w działaniu od leczniczych preparatów. Ich zaletami są dodatkowe atesty, które znajdziemy na opakowaniach dermokosmetyków – zwykłe preparaty nie mają takiej jakości. Dermokosmetyki pozwalają na przykład osobom z nierównomierną pigmentacją skóry:

Dermokosmetyki dla osób z problemami skórnymi

Ważne są też przydatne informacje, które znajdziemy na ulotce lub dostaniemy od farmaceuty. W ten sposób unikamy zakupu kremu o konsystencji zbyt lekkiej, jak na naszą zimę, tylko wybieramy za porada specjalisty krem o bogatszej formule, wzbogacony o skuteczne substancje odżywcze, ochronne i regeneracyjne. Co ciekawe, dermokosmetyki pozwalają w domu zadbać o skórę tak, jak w salonie. Taki dermokosmetyk złuszcza, wspomaga odbudowę komórek i hamuje rozwój bakterii, a dodatkowo nawilża, koi, wygładza i tonizuje skórę.

Co musisz wiedzieć o dermokosmetykach?

Niektóre firmy reklamują swoje produkty jako lecznicze i skutecznie zwalczające np. zmiany skórne, które powinny być skonsultowane i leczone przez dermatologa. Nie są to jednak leki, a sprytnie przemycona reklama. Tak – wiele dobrych, wysokojakościowych kosmetyków ma komponent t substancji leczniczych, jednak kompetentny sprzedawca lub farmaceuta w aptece wskaże nam, jaki procent zawartości substancji czynnej da jakikolwiek efekt. Z pewnością znacie sytuacje, kiedy reklamowany, nowy produkt szczyci się zawartością „przełomowej” substancji, której działanie jest powszechnie znane, a w praktyce okazuje się, że owa zawartość wynosi na przykład pół procenta, czyli za mało, aby w danym przypadku skutecznie zadziałać.

Skuteczne dermokosmetyki, które zastosujesz w domu

Skoncentrowane działanie substancji aktywnych pozwala uzyskać dzięki dermokosmetykom niezłe efekty nawet w przypadku cery dojrzałej, z bliznami lub długotrwałymi problemami. Jedne z najlepszych efektów dają na przykład dermokosmetyki o działaniu wybielającym. Jedak dobre dermokosmetyki to nie tylko substancje, których nazwy kojarzą nam się z tajemniczymi składnikami, ale też dobre, jakościowe kremy odżywcze, które wnikają głębiej i działają lepiej.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d45ygsc

Podziel się opinią

Share
d45ygsc
d45ygsc
Strona Główna WP