ycipk-6r9btr

Kremy przeciwzmarszczkowe na dzień i na noc. Wybierz swój typ

Proces starzenia się cery jest nieuchronny, ale można go opóźnić dzięki odpowiednim kosmetykom. Poniżej prezentujemy różne kremy przeciwzmarszczkowe na dzień i na noc. Niektóre są teraz w promocji.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Dzięki odpowiednim kremom przeciwzmarszczkowym można opóźnić proces starzenia się cery
Dzięki odpowiednim kremom przeciwzmarszczkowym można opóźnić proces starzenia się cery (123RF)
ycipk-6r9btr

Krem przeciwzmarszczkowy – co powinien zawierać?

Krem przeciwzmarszczkowy ma za zadanie nie tylko wyrównać strukturę skóry, ale też ją nawilżyć, odżywić oraz ochronić przed działaniem promieni słonecznych. Możliwe jest to dzięki odpowiednim składnikom. Najczęściej w tym typie kremów znajdziemy witaminy, a konkretniej retinol (pochodna witaminy A), witaminę C, niacynamid (witamina B3, PP), witaminę E oraz kwas foliowy (witamina B9). Prócz tego występują też kwasy owocowe AHA, kwas hialuronowy, fitohormony, pierwiastki mineralne (wapń, magnez) i peptydy regenerujące. Dość często można również spotkać koenzym Q10 oraz filtry przeciwsłoneczne.

ycipk-6r9btr

Kwasy owocowe świetnie złuszczają martwy naskórek. Fitohormony odżywiają skórę, poprawiają jej koloryt oraz sprężystość. Kwas hialuronowy jest świetnym nawilżaczem, ponieważ tworzy film ochronny i wiąże cząsteczki wody. Pierwiastki mineralne stymulują wzrost i regenerację komórek, a peptydy wnikają głęboko w strukturę skóry i usprawniają komunikację między komórkami. Witaminy C i E, podobnie jak koenzym Q10, to przeciwutleniacze, dlatego świetnie radzą sobie z wolnymi rodnikami. Kwas foliowy zaś, prócz wygładzania płytkich zmarszczek, spowalnia proces fotostarzenia. Retinol z kolei silnie pobudza regenerację komórek i zapobiega przebarwieniom.

ycipk-6r9btr

Kremy przeciwzmarszczkowe można stosować zarówno na co dzień, jak i na noc. Preparaty przeznaczone do stosowania na noc mają silne działania regenerujące. Preparaty do stosowania na dzień – głównie ochronne i nawilżające.

Krem przeciwzmarszczkowy – to nie wszystko

Trzeba jednak pamiętać, że nawet najdroższy, najbardziej ekskluzywny krem przeciwzmarszczkowy nie jest w stanie odmłodzić cery jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Toteż żeby cieszyć się piękną skórą jak najdłużej, trzeba też prowadzić zdrowy tryb życia. Bardzo ważna jest dieta, aktywność fizyczna i unikanie używek (papierosów, alkoholu). Trzeba też pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji, czyli o regularnym oczyszczaniu, nawilżaniu i ochronie przeciw promieniom UV.

ycipk-6r9btr
krem Shutterstock.com
Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-6r9btr

ycipk-6r9btr
ycipk-6r9btr