ycipk-1s7sgp

Ksiądz Jan Kaczkowski o WOŚP. Jego słowa są do dziś cytowane

Ks. Jan Kaczkowski w styczniu 2014 r. nakręcił filmik, w którym poparł Jurka Owsiaka i Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Powiedział, że chętnie znalazłby się z nim w piekle. Wideo do dziś robi furorę.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ks. Jan Kaczkowski miał jasne zdanie na temat WOŚP
Ks. Jan Kaczkowski miał jasne zdanie na temat WOŚP (East News, Fot: Beata Zawrzel/REPORTER)
ycipk-1s7sgp

Ks. Jan Kaczkowski zmarł 20 marca 2016 r. po długiej chorobie nowotworowej. Wciąż jest jednak wspominany. W dniu 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy warto przypomnieć, co duchowny o niej mówił.

14 stycznia 2014 r. Kaczkowski podzielił się krótkim wideo, które migiem obiegło media. – Chciałem się pochwalić serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - zaczął. Stanął na tle płonącego kominka, bo jak wyjaśniał, jest on emanacją piekła. – Już widzę rzeszę nadgorliwych katolików, którzy mnie w tym piekle z Jurkiem Owsiakiem umieszczają .W takim towarzystwie bardzo chętnie bym się tam znalazł – zapewnił ks. Kaczkowski.

– Tak naprawdę nie rozumiem czasem takiej zgryźliwości katolików, którzy uważają, że tylko my mamy monopol na dobro – dodał kapłan. Zapytał jeszcze, dlaczego część księży "syczy jadem z ambony", kiedy "dobro dzieje się gdzie indziej". On do końca z dumą wspierał działania Jurka Owsiaka.

ycipk-1s7sgp

Zobacz także: #11pytań: W pracy często boi się o życie. W zamian dostaje grosze

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1s7sgp