Trwa ładowanie...

Które suszarki nie niszczą włosów? Przegląd polecanych modeli

Efekt gładkich, lśniących i zdrowych włosów to marzenie wielu kobiet. Często na przeszkodzie staje nieodpowiednia suszarka, która niszczy włosy. Którą wybrać, aby cieszyć się na co dzień piękną fryzurą jak z salonu?

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Które suszarki nie niszczą włosów? Przegląd polecanych modeliŹródło: Fotolia
d1uxtoh

Co nam daje suszarka z jonizacją

Jeśli twoje włosy po suszeniu są sztywne, matowe i podatne na uszkodzenia, może za to odpowiadać zbyt częste suszenie, za wysoka temperatura suszenia lub ich poziom ich nawilżenia. Pomocne w modelowaniu włosów bez nadmiernych zniszczeń są suszarki z funkcją jonizacji. Najczęstszym bowiem problemem po szybkim modelowaniu włosów jest puszenie się oraz fakt, że mimo zastosowania odżywki, końcówki kosmetyków stają się postrzępione. Odpowiednie suszenie to podstawa dobrej pielęgnacji, bo nawet najlepsze odżywki nie ochronią w pełni kosmyków przed gorącym strumieniem powietrza.

Pielęgnacja jonowa zapewnia proste i lśniące włosy

Susząc włosy, niemal spalamy powietrze, przez co na włosach pojawia się mnóstwo jonów dodatnich, odpowiedzialnych za elektryzowanie i puszenie się włosów. Guzik na suszarce uwalnia miliony jonów ujemnych, które sprawiają, że dodatnie ładunki zostają zneutralizowane. Dzięki temu włosy są miękkie i zdrowe, nie elektryzują się i lepiej się układają. Nie każda suszarka ma funkcję jonizacji, choć na większości opakowań znajdziemy taką informację. Najczęściej nie znajdziemy tej funkcji w najtańszych modelach.

Mocna suszarka, która nie niszczy włosów

Suszarka to najpopularniejsze urządzenie do stylizacji włosów. Aby było wydajne, powinno być wyposażone w sinik o dużej mocy, który pozwoli na skuteczne i szybkie wysuszenie włosów i ułożenie fryzury. Mocny powiew może nie zapewnia precyzyjnego dopieszczenia każdego kosmyka, ale skutecznie i szybko odprowadza wilgoć. Małe modele np. do 50 zł często nie oferują odpowiedniej wydajności i ochrony włosów.

d1uxtoh

Najzdrowsze dla włosów jest suszenie naturalne, ale w końcowej fazie zastosowanie suszarki z zimnym nadmuchem nie powinno zaszkodzić. Zdecydowanie szkodliwe jest długotrwałe suszenie bardzo mokrych włosów nawiewem o niskiej mocy lub gorącym strumieniem powietrza. Nowoczesne suszarki dość precyzyjnie kontrolują temperaturę powietrza, jakim suszymy włosy. Czujnik przez cały czas mierzy temperaturę i na bieżąco ją dostosowuje w celu uzyskania szybkiego i zdrowego dla włosów suszenia.

Ciesz się fryzurą jak z salonu

Obecnie każda suszarka ma regulację, ale nie każda pozwoli wysuszyć nasze włosy chłodnym nawiewem. Która będzie najlepsza? Zdecydowanie ta o dużej mocy i chłodnym nawiewie. Nie wybierajmy natomiast urządzeń z chłodnym podmuchem, ale o bardzo niskiej mocy. Takie suszarki są tanie, ale najczęściej w trakcie stylizacji włosów stopniowo się nagrzewają, więc suszymy włosy chłodnym powietrzem tylko na początku.

icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1uxtoh
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1uxtoh