Lampa stojąca – jak dopasować ją do charakteru salonu?

Lampa stojąca – jak dopasować ją do charakteru salonu?

Lampa stojąca - jak wybrać odpowiednią?
Lampa stojąca - jak wybrać odpowiednią?
Źródło zdjęć: © Getty Images | ©Amy Drucker
15.10.2021 11:52

Zauważyłaś, że Twój salon ma pewne braki w aranżacji, a może po prostu chcesz wprowadzić w niej zmiany? Lampa stojąca może okazać się strzałem w dziesiątkę! Praktyczne walory to nie wszystko. Nienaganna stylistyka pasująca do wnętrza również powinna być dla Ciebie ważna podczas wyboru konkretnego modelu lampy. O czym jeszcze warto pamiętać?

Lampa stojąca – jakie modele wybrać do salonu?

Istnieją pewne zasady, którymi powinnaś się kierować, wybierając dodatki do wnętrza Twojego domu lub mieszkania. Kiedy kupujesz lampę stojącą, pamiętaj, że powinna być dopasowana stylistycznie i kolorystycznie do pozostałych elementów wyposażenia wnętrza. W przeciwnym wypadku zakup może okazać się klapą i konieczny będzie jego zwrot do sklepu. Jeśli jednak poznasz funkcje, jakie posiada każda lampa stojąca oraz zapoznasz się z różnorodnością dostępnych produktów oświetleniowych w sklepach, na pewno wybierzesz model dopasowany do Twoich potrzeb.

Jaka lampa stojąca najlepiej sprawdzi się w salonie?

Jeśli urządziłaś pomieszczenie w stylu nowoczesnym, minimalistycznym lub z delikatnymi akcentami skandynawskimi, powinnaś zdecydować się na kupno ponadczasowej lampy stojącej o prostych kształtach i stonowanych kolorach. Do tego typu salonów najlepiej będzie pasować oświetlenie stojące na drewnianych lub stalowych nóżkach wraz z delikatnymi dodatkami w postaci np. chromu.

Stawiasz na klasykę i eleganckie ozdoby? Dobierz do wyposażenia Twojego salonu ponadczasową lampę w stylu vintage lub industrialnym nawiązującą do roślinności i czasów przepychu. Niezależnie od tego, czy Twój salon jest duży, czy nie – lampa stojąca zawsze będzie stanowić elegancki i funkcjonalny dodatek do całej aranżacji.

Na co zwracać uwagę, kupując lampę stojącą?

Kiedy już zdecydujesz się na kupno designerskiej lampy podłogowej, zwracaj uwagę na to, z jakiego materiału jest wykonana oraz czy daje odpowiednio mocne światło o barwie dopasowanej do charakteru wnętrza. Ten typ oświetlenia jest zazwyczaj tym dodatkowym, które włącza się jedynie na czas relaksu w salonie. W doborze lampy liczy się przede wszystkim stylistyka, kolor, wielkość oraz źródło światła. Energooszczędność to również jeden z ważnych aspektów, na który powinnaś zwracać uwagę podczas zakupu.

Nie ograniczaj się formą, w jakiej została stworzona lampa stojąca, jednakże śmiałe i niebanalne propozycje włoskich projektantów nie zawsze dopasujesz do wystroju Twojego salonu. Pamiętaj, że podłogowe lampy pomimo tego, że najczęściej stanowią tylko dodatek wypełniający pomieszczenie, to jednak mogą też być doskonałym źródłem światła, jeśli lubisz spędzać czas w salonie na czytaniu książek.

Kolor, funkcje i stylistyka lamp stojących – na jaką się zdecydować?

Kolor jest równie ważny, jak stylistyka podłogowych lamp do salonu. Zwracaj jednak uwagę na ich funkcje, które mogą obecnie być różne. Najczęściej lampa stojąca jest jedynie dodatkowym elementem oświetlenia salonu, który wprowadza nietypowy charakter do całej aranżacji i nadaje jej tajemniczości.

Na jaką lampę stojącą powinnaś się ostatecznie zdecydować?

Z pewnością na taką, która nie tylko spełni Twoje oczekiwania pod względem stylu i funkcji, ale także idealnie wypełni puste miejsce w pobliżu kanapy. Możesz wybierać pomiędzy lampami nowoczesnymi, industrialnymi, boho oraz minimalistycznymi. Niezależnie jednak od tego, na jaki model ostatecznie się zdecydujesz, na pewno docenisz wszystkie walory estetyczne takiego produktu.

Jeśli brakuje światła w Twoim salonie i chcesz wypełnić go stylowym dodatkiem, powinnaś bez wahania zdecydować się na zakup lampy stojącej. Funkcjonalność, estetyczny wygląd i dobre dopasowanie do pozostałych elementów aranżacji to główne aspekty, na jakie musisz zwracać uwagę, przeglądając ofertę lamp podłogowych.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także