Blisko ludziLena Dunham pokazała zdjęcie po poważnej operacji. "Majtki z siatki i blizny są super"

Lena Dunham pokazała zdjęcie po poważnej operacji. "Majtki z siatki i blizny są super"

Lena Dunham pokazała zdjęcie po poważnej operacji. "Majtki z siatki i blizny są super"
Źródło zdjęć: © Instagram.com
Aleksandra Hangel

18.10.2018 10:53, aktual.: 18.10.2018 11:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Lena Dunham opublikowała zdjęcie na swoim Instagramie, na którym leży na szpitalnym łóżku po operacji usunięcia lewego jajnika.

Twórczyni serialu "Dziewczyny" mówiła w przeszłości szczerze o tym, że cierpi na różne problemy zdrowotne. W swoim ostatnim poście wyjaśnia, dlaczego jajnik musiał zostać usunięty.

"Wczoraj miałam dwugodzinną operację, podczas której usunięto mój lewy jajnik. Był pokryty bliznami i zrostami, przyrośnięty do jelit i naciskający na nerwy, co odrobinę utrudniało chodzenie, siusianie, seks. Przez ostatni miesiąc było coraz gorzej. Na koniec przypominałam bardziej burrito niż człowieka. Moja mama zrobiła to zdjęcie po 9 godzinach na sali pooperacyjnej. Miałam bardzo niskie ciśnienie, które pielęgniarki ciągle monitorowały" – rozpoczyna wpis Lena Dunham.

Na początku tego roku twórczyni serialu "Dziewczyny" napisała esej, który został opublikowany w Vogue'u. Wspominała w nim o decyzji, którą podjęła, o usunięciu macicy w wieku 31 lat. Wyjaśniła, że w 2017 r. została przyjęta do szpitala aż trzy razy, przez to, że borykała się z endometriozą.

"Wiele osób skomentowało mój ostatni post, w którym mówiłam, że jestem zbyt chora, żeby promować moje show. Twierdzili, że powinnam pójść do terapeuty, bo to ewidentnie problem psychologiczny […]. Nauczyłam się jednej wielkiej rzeczy, że zdrowie, jak większość spraw, nie jest rzeczą linearną – sprawy się poprawiają i pogarszają, gdy zaczynasz żyć wyłącznie na soku żurawinowym pitym przez słomkę/śpisz na uwielbianej poduszce, ale też jesteś bardziej szczęśliwa niż byłaś od lat" – pisze Dunham.

Jak podkreśla kobieta, teraz czuje się kreatywnie zmotywowana i wie, że jest wielką szczęściarą, że ma ubezpieczenie zdrowotne i pieniądze na pokrycie tego, czego nie pokrywa jej plan. Jednocześnie dodaje, że jest wściekła, że dostęp do opieki medycznej jest przywilejem, a nie prawem, oraz że kobiety "muszą ciężko pracować, żeby udowodnić to, co już wiedzą na temat swoich ciał i błagać o to, czego potrzebują, by wyzdrowieć. To upokarzające."

Przyznaje, iż to, że nie może swojego zdrowia wziąć za pewnik, dało jej duchowe korzyści i wyznaczyło misję.

"Być adwokatem tych, którzy żyją na skrzyżowaniu psychicznego i fizycznego bólu, przypomnieć kobietom, że nasze historie nie muszą być identyczne, że nasz ból jest zyskiem i że, o kurde, blizny i majtki z siatki są super! Przyłączysz się do mnie, prawda?" – kończy Dunham.

I wiele wskazuje na to, że wiele kobiet się przyłączy. Pod postem reżyserki pojawiła się lawina komentarzy. Większość - pozytywne, wspierające. Najwidoczniej gdy pokazuje się światu prawdziwą twarz, pracuje przez lata nad autentycznością, ten świat jest wówczas bardziej łaskawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (10)
Zobacz także