GwiazdyLenny Abrahamson i Monika Pamuła – utalentowany reżyser ma żonę Polkę

Lenny Abrahamson i Monika Pamuła – utalentowany reżyser ma żonę Polkę

Lenny Abrahamson i Monika Pamuła – utalentowany reżyser ma żonę Polkę
Źródło zdjęć: © Eastnews

29.02.2016 11:18, aktual.: 29.02.2016 14:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Co prawda nie otrzymał statuetki, ale znalazł się w gronie nominowanych do Oscara. Mowa o Lennym Abrahamsonie – irlandzkim reżyserze, którego „Pokój” walczył o najbardziej prestiżową nagrodę w świecie filmu, a aktorka, grająca główną rolę w tej produkcji, nagrodę otrzymała. Podczas 88. gali rozdania nagród Akademii Filmowej artysta mógł liczyć na wsparcie ze strony rodziny – na czerwonym dywanie towarzyszyła żona, która jest Polką. Wiedzieliście o tym?

Co prawda nie otrzymał statuetki, ale znalazł się w gronie nominowanych do Oscara. Mowa o Lennym Abrahamsonie – irlandzkim reżyserze, którego „Pokój” walczył o najbardziej prestiżową nagrodę w świecie filmu, a aktorka, grająca główną rolę w tej produkcji, wyróżnienie otrzymała. Podczas 88. gali rozdania nagród Akademii Filmowej artysta mógł liczyć na wsparcie ze strony rodziny – na czerwonym dywanie towarzyszyła mu żona, która jest Polką. Wiedzieliście o tym?

Monika Pamuła pojawiła się na rozdaniu Oscarów w eleganckiej czarnej kreacji z gorsetową górą zdobioną złotymi elementami. Sukienka pochodzi z kolekcji Helen Cody. Obcięta na krótko żona reżysera dobrała do stylizacji czarną kopertówkę.

Polka z wykształcenia jest filmoznawcą i na co dzień naucza tej dziedziny. Para ma dwójkę dzieci – syna Maxa i córkę Nell. Mówią oni w dwóch językach – polskim i angielskim. Sam artysta urodził się w Dublinie w rodzinie o korzeniach polsko-żydowskich. Takie podłoże sprawiło, że trafił do malejącej społeczności żydowskiej w Irlandii. Reżyser studiował filozofię na Trinity College w Dublinie, jednak ostatecznie zajął się swoją pasją, czyli kręceniem filmów.

POLECAMY:

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (19)
Zobacz także