ycipk-1j7e0v

Malujesz swojemu dziecku paznokcie? Uważaj, możesz zniszczyć mu zdrowie

Jeśli myślisz, że malowanie paznokci dziecku jest zdrowe, powinnaś dowiedzieć się, co mają w składzie lakiery. Nie znajdują się na samym szczycie listy chemikaliów zagrażających zdrowiu naszych pociech. A szkoda - powinny.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Używając lakieru możesz jednocześnie wprowadzać do organizmu niebezpieczny składnik DPHP
Używając lakieru możesz jednocześnie wprowadzać do organizmu niebezpieczny składnik DPHP (WP.PL)
ycipk-1j7e0v

Na każdym kroku można spotkać salony kosmetyczne oferujące zabiegi na paznokcie dla małych dzieci. Ich malowanie staje się coraz bardziej popularnym trendem wśród 5 i 6-latków. A nawet jeśli jeszcze nie użyłaś lakieru na paznokciach swojego dziecka - jest spora szansa, że zaraz cię o to poprosi. W końcu za chwilę większość jego rówieśników będzie mogła się tym "pochwalić". Pamiętaj jednak, że niewłaściwy lakier może zniszczyć mu zdrowie.

Zabawa zdrowiem

Według naukowców z Duke University oraz Environmental Working Group, malowanie paznokci może być bardzo niebezpieczne dla dorosłych, a co dopiero dzieci. Używając lakieru możesz jednocześnie wprowadzać do organizmu dziecka niebezpieczny składnik DPHP. Rezultat? Zaburzenia hormonalne.

ycipk-1j7e0v

Przeprowadzono badanie, w którym badano mocz uczestników przed i po zrobieniu manicure. Przez pierwsze 10 do 14 godzin po użyciu lakieru, poziom DPHP wzrastał średnio siedmiokrotnie w porównaniu do tego, sprzed malowania paznokci. I na tym się nie kończyło - poziom rósł nadal i zaczynał maleć dopiero 20 godzin później. Takie zaburzenia hormonalne najczęściej prowadzą do otyłości. Czy kolorowe paznokcie naprawdę są warte hormonalnej zabawy zdrowiem naszego dziecka?

Nie-toksyczne jednak toksyczne

Niektóre z wolnych od toksyn lakierów, jakie widzimy na półkach, dalece odbiegają od ideału. Część z nich, pomimo haseł głoszonych na etykietach, wciąż może zagrażać zdrowiu dzieci. Niektóre firmy nawet nie podają DPHP jako składnika - pomimo, że badania wykazały jego obecność.

- Najważniejszy wniosek jest taki, że nie możemy ufać nalepkom na niektórych produktach salonów kosmetycznych, które twierdzą, że nie mają w sobie szkodliwych chemikaliów - mówi Rebecca Sutton z Environmental Working Group w wywiadzie dla WebMD. Co więcej, dodaje - Kobiety w ciąży powinny rozważyć zrobienie sobie przerwy od salonów kosmetycznych.

ycipk-1j7e0v

Jeśli unikamy alkoholu i papierosów, które szkodzą dzieciom, powinnyśmy zacząć unikać również lakierów. Przynajmniej do pewnego wieku.

Szukając lakierów do paznokci starajmy się zwracać uwagę na skład i wybierajmy te z napisem "non-toxic". Nie mam pewności, czy nie trafimy na szkodliwe chemikalia, ale na pewno jest większe prawdopodobieństwo na uniknięcie szkodliwych efektów DPHP.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

ycipk-1j7e0v
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1j7e0v

ycipk-1j7e0v
ycipk-1j7e0v