Blisko ludziMaski ochronne z przezroczystym okienkiem. To doskonałe rozwiązanie dla usługodawców

Maski ochronne z przezroczystym okienkiem. To doskonałe rozwiązanie dla usługodawców

Maski ochronne z przezroczystym okienkiem. To doskonałe rozwiązanie dla usługodawców
Źródło zdjęć: © Getty Images

26.05.2020 10:17, aktual.: 26.05.2020 16:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Maski ochronne stały się teraz nieodłącznym elementem garderoby ludzi na całym świecie. Manufaktury robią wszystko, żeby zapewnić jak największy komfort noszenia maseczek. Wyszli naprzeciw potrzebom osób, które pracują w sektorze usług, i stworzyli maskę, dzięki której zrozumiesz każde słowo klienta.

Maski ochronne to zmora dla osób niedosłyszących. Zakryte usta uniemożliwiają odczytywanie słów z ruchu warg. Ponadto standardowe maseczki tłumią dźwięki. Frustracja z powodu niezrozumienia dotyka również sprzedawców i inne osoby pracujące w usługach. Zachowując odpowiednią odległość, nie mogą usłyszeć, co mówi klient. Organizacje charytatywne i manufaktury wyszły naprzeciw tym problemom. Ich maseczka ochronna zadowoli najbardziej wymagających posiadaczy.

Transparentna maseczka ochronna

Francuskie stowarzyszenie Main dans la Main wspierające głuchych i niedosłyszących jest jedną z organizacji, które stworzyły maseczkę z przezroczystym okienkiem. Jego założycielka Kelly Morellon i jej mama pracowały nad rozwiązaniem, które pozwoli zakryć nos, pozostawiając przy tym widoczną buzię.

"Głównym celem przezroczystych maseczek jest umożliwienie osobom głuchym i niedosłyszącym czytania z ruchu warg, gdy ktoś do nich mówi" – powiedziała Kelly Morellon w rozmowie z BBC. Dodała, że maseczki umożliwiają również dojrzenie czyjegoś uśmiechu, co w tych czasach jest szczególnie ważne.

Maski z przezroczystym okienkiem są popularne również w Stanach Zjednoczonych. Głównie używane są przez personel medyczny. Jednak stały się modne również wśród tłumaczy, których wyraz twarzy jest niezwykle ważny przy przekazywaniu kodu kulturowego. Stają się hitem również wśród innych usługodawców. Niedługo mogą być normą na całym świecie.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także