UrodaMasz suche i zniszczone włosy po zimie? Sprawdź, jak szybko je odżywić

Masz suche i zniszczone włosy po zimie? Sprawdź, jak szybko je odżywić

Masz suche i zniszczone włosy po zimie? Sprawdź, jak szybko je odżywić
Źródło zdjęć: © 123RF.COM
Monika Zonenberg
03.04.2018 13:37, aktualizacja: 03.04.2018 14:37

Czapka, klimatyzacja, ogrzewanie - po najzimniejszej porze roku nasze włosy często są w opłakanym stanie. Właściwa pielęgnacja i kosmetyki pełne dobroczynnych składników mogą szybko je zregenerować. Pożegnaj się z napuszoną czupryną i połamanymi końcówkami, przyszedł czas na gładkie i błyszczące włosy.

Oczyszczanie i pielęgnacja w jednym
Idealny szampon powinien spełniać dwie role. Jego podstawowym zadaniem jest oczyszczanie włosów z codziennych zanieczyszczeń oraz resztek kosmetyków, które na nie nakładamy. Jednak nie tylko włosy są ważne. Na właściwą pielęgnację zasługuje także skóra głowy, od której zależy kondycja cebulek, a co za tym idzie, także włosów. Zbyt agresywne i sztuczne składniki mogą wysuszać i podrażniać, czego efektem jest swędząca skóra, łamliwe włosy i ich szybkie przetłuszczanie się. Warto postawić na jak najbardziej naturalne kosmetyki, w których składzie nie znajdziemy substancji nadmiernie obciążających nasze kosmyki. Oprócz oczyszczania, to ważne, by szampon wykazywał także działanie odżywcze. To dodatkowa porcja odżywienia, która będzie miała duży wpływ na kondycję i wygląd naszych włosów.

Dodatkowa porcja witamin
Jeśli niekiedy pośpiech lub lenistwo sprawiają, że zapominasz o odżywce do włosów, szybko powinnaś to zmienić. Jeśli twoje włosy błagają o rytuały pielęgnacyjne, tego kroku absolutnie nie powinnaś pomijać. Umyte włosy po kontakcie z wodą potrzebują nawilżenia i odżywienia, podobnie jak nasza skóra. Przypuszczamy, że rzadko kiedy zapominasz o posmarowaniu twarzy kremem. Zadbaj o to, żeby po każdym umyciu włosów szamponem, lekko odcisnąć z nich nadmiar wody i nałożyć odżywkę na kilka dodatkowych minut. Chwila cię nie zbawi, a twoim włosom da możliwość szybszej regeneracji po niesprzyjającym im sezonie.

Obraz
© Materiały prasowe

Postaw na błysk
Pragnącym pielęgnacji włosom dobrze zrobi nałożenie kilku kropel cennego olejku. Gęsta i pełna naturalnych składników mikstura o intensywnym działaniu zadba o końcówki i nie pozwoli im się rozdwajać. Olejku możesz używać na dwa sposoby. Kiedy włosy są jeszcze mokre, rozprowadź odrobinę kosmetyku na dłoniach i nałóż go od ich połowy w dół. Ten krok sprawi, że zabezpieczysz je przed działaniem gorącego powietrza suszarki i ochronisz przed zniszczeniem. Druga możliwość to nałożenie olejku na suche włosy, w celu ich wygładzenia i nabłyszczenia. Unikaj stosowania go blisko nasady włosów, co może sprzyjać przetłuszczaniu się włosów.

Właściwa stylizacja
O odżywienie włosów możesz zadbać także podczas ich codziennego stylizowania przed wyjściem z domu. Przede wszystkim używaj dobrych kosmetyków, których działanie ochronne zabezpieczy kosmyki przed utratą wody. Dobierz je także do charakterystycznych cech twoich włosów. Rynek oferuje osobne specyfiki do tych kręconych, blond czy farbowanych. Ich składniki są dobrane w taki sposób, by sprzyjać zdrowiu i wyglądowi włosów różnego rodzaju. To ważne, żebyś traktowała kosmyki delikatnie - jeśli codziennie je układasz lokówką lub prostownicą, rozważ robienie tego rzadziej. Pamiętaj, że bardzo modna jest naturalność, więc twoja fryzura nie musi być aż tak dopracowana. Mniej gwałtowna stylizacja sprawi, że twoje włosy staną się bardziej błyszczące i dużo zdrowsze.