Blisko ludziMąż i żona przeżyli razem 67 lat. Umarli niemal w tym samym czasie

Mąż i żona przeżyli razem 67 lat. Umarli niemal w tym samym czasie

Mąż i żona przeżyli razem 67 lat. Umarli niemal w tym samym czasie
Źródło zdjęć: © 123RF

30.06.2015 12:26, aktual.: 03.10.2018 14:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

92-letnia Joan Nees oraz 94-letni Hugh Nees umarli we śnie w domu opieki w Nowej Zelandii. Małżeństwo spędziło razem 67 lat. "Rodzice pragnęli umrzeć w tym samym czasie. Nie wyobrażali sobie życia bez siebie - powiedziała ich córka, Joy, w wywiadzie dla Stuff.co.nz. Życzenie tej pary spełniło się.

Joan i Hugh mieli poważane problemy ze zdrowiem. Joan przeszła niedawno udar, zaś Hugh walczył z chorobą nowotworową. Otoczeni opieką lekarską oraz najbliższymi członkami rodziny, do końca mówili o tym, że chcą umrzeć w tym samym czasie. Para poznała się w latach 40. XX wieku. Od tamtej pory rzadko kiedy rozstawała się na dłuższy czas.

We wtorek przy łóżku Hugh zebrała się rodzina, ponieważ jego stan gwałtownie się pogorszył. 94-latek umarł około godziny 10. rano. Zaledwie 2 godziny później odeszła jego ukochana Joan.

"To smutne, ale jednocześnie piękne pożegnanie - powiedział wkrótce po śmierci rodziców ich syn, Robert , dziennikarzowi "The New Zealand Herald". "Ostatnie tygodnie były dla nich pełne bólu, a teraz już nie cierpią".

Para osierociła pięcioro dzieci. Doczekała się czternaścioro wnucząt oraz czternaścioro prawnucząt. Pogrzeb Joan i Hugh odbędzie się w pierwszych dniach lipca.

(mtr), WP Kobieta

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (33)
Zobacz także