WP

"Mężczyzna jest stabilny emocjonalnie, kobieta w naturę wpisane ma macierzyństwo". Nauki przedmałżeńskie

Użytkowniczka Facebooka zamieściła na jednej z grup zdjęcie kartki, otrzymanej na naukach przedmałżeńskich. Przyprawia o zawroty głowy.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nauki przedmałżeńskie
Nauki przedmałżeńskie (Facebook.com)
WP

O naukach przedmałżeńskich krążą legendy. W większości pary, które na ślub kościelny zdecydowały się nie z powodu wiary, a tradycji rodzinnej, po prostu je "odbębniają", żeby "mieć z głowy". No bo jak można przykładać dużą wagę do słów o rodzinie, które wypowiada mężczyzna niemający o niej pojęcia ksiądz.

I właśnie takie zarzuty pojawiły się pod postem w mediach społecznościowych u jednej z użytkowniczek, która zamieściła zdjęcie otrzymanej na naukach przedmałżeńskich kartki. Nagłówek - różnice psychoseksualne z podziałem na kobiety i mężczyzn. I tutaj po raz kolejny pojawia się jasne przypisanie cech żeńskich i męskich tak, jakby nie istniały samodzielne, logicznie myślące kobiety, ani wrażliwi i uczuciowi mężczyźni. A taki podział wyraźnie zasugerowano w kościele przyszłemu małżeństwu.

Facebook.com
Podziel się
WP

Najwidoczniej kościół nadal nie potrafi - jak to napisała pod zdjęciem użytkowniczka - zastosować kompromisu pomiędzy wiarą w instytucje małżeństwa i kościoła, a zachowaniem zdrowego rozsądku i poziomu w traktowaniu siebie wzajemnie jako pełnoprawnych, myślących, wartościowych ludzi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP