ycipk-4b6bbj

Młode policjantki w szortach mają przyciągnąć turystów do libańskiego miasta. ''To wolny kraj''

Ulice libańskiego miasta Broummana patroluje grupa młodych kobiet zatrudnionych w charakterze pomocniczej policji na lato. Są młode, ładne i noszą szorty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jednym podoba się pomysł szortów jako letniego uniformu, inni uważają to za wyraz seksizmu
Jednym podoba się pomysł szortów jako letniego uniformu, inni uważają to za wyraz seksizmu (Youtube.com/BBC News)
ycipk-4b6bbj

Są atrakcyjne i takie właśnie mają być. Jak można było się spodziewać, w internecie od razu rozgorzała dyskusja, czy takie promowanie miasta, to nie wyraz zwykłego seksizmu. ''Dla kogoś może być to sexy lub zwyczajne. To zależy od wykształcenia'' - powiedział telewizji BBC Pierre Achkar, burmistrz miasta i pomysłodawca letniego patrolu policyjnego.

‘’Kiedyś noszenie jeansów było uznawane za wulgarne. Kobiety są wolne: mogą być sexy lub nie, to wolny kraj''– dodał. Jedna z kobiet zatrudnionych jako pomocnicza policjantka opowiada, że ona i wszystkie jej koleżanki są studentkami uniwersytetu. ‘’Nosimy długie szorty, nie eksponujemy nóg. Wzięłam tę pracę, bo i tak zawsze chodzę w szortach i nie muszę się specjalnie przebierać’’ – mówi z uśmiechem inna.

ycipk-4b6bbj

Niektórzy zwracają uwagę, że policyjny mundur powinien być schludny ielegancki, więc nie wypada sprowadzać go do szortów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4b6bbj

ycipk-4b6bbj
ycipk-4b6bbj