ModaMORE z urodzinową kolekcją skarpetek nadal chce wspierać młode talenty

MORE z urodzinową kolekcją skarpetek nadal chce wspierać młode talenty

MORE z urodzinową kolekcją skarpetek nadal chce wspierać młode talenty
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
19.09.2019 10:31

Kolorowe skarpetki inspirowane tańcem zaprojektowane przez Svetlanę Kuznetsovą dla pol-skiej marki MORE są już dostępne! To jednak nie koniec współpracy z „młodymi talentami”. MORE szuka kolejnych osób, z którymi zrobi limitowane kolekcje kolorowych skarpetek.

Svetlana Kuznetsova jest graficzką i ilustratorką. Pochodzi z Syberii, od siedmiu lat mieszka i pra-cuje w Polsce. Skończyła ASP w Nowosybirsku i Sankt Petersburgu. Zawodowo zajmuje się two-rzeniem gier i aplikacji, ale zdarza się, że swój czas poświęca także na inne realizacje. Tak było kilka miesięcy temu, kiedy wzięła udział w konkursie „Zaprojektuj swoją skarpetkę”. Z okazji swoich 5. urodzin organizowała go marka MORE.

Obraz
© Materiały prasowe

- Kiedy tylko usłyszałam o konkursie, wiedziałam, że spróbuję swoich sił. Zawsze kupuję sobie cie-kawe, kolorowe skarpetki i kocham wzory - mówi Svetlana. - Najpierw zaczęłam szukać inspiracji w temacie „Celebracja”, bo takie było hasło konkursu. Od razu skojarzyło mi się ono z tańcem. Tańczę Lindy Hop od kilku lat. Czasami biorę udział w międzynarodowych festiwalach. Zauważyłam, że wiele znanych tancerek i tancerzy nosi bardzo ciekawe skarpetki. Mają wyraźne kolory albo jedna różni się od drugiej. Postanowiłam rozwinąć ten pomysł.

Obraz
© Materiały prasowe

Wzory zaprojektowane przez Svetlanę zostały najwyżej ocenione przez kilkuosobową komisję konkursową, w skład której weszli m.in. designerzy, dziennikarze, redaktorzy oraz blogerzy. - Do-staliśmy 647 zgłoszeń konkursowych. Ta liczba oraz poziom nadesłanych prac zaskoczyły nawet nas - mówi Anna Redziecka z marki MORE, która przewodniczyła komisji konkursowej. Ostatecznie przyznano cztery nagrody, w tym jedno wyróżnienie. Zgodnie z regulaminem zwycięska miniko-lekcja skarpetek została wyprodukowana i już pojawiła się w sklepie internetowym marki MORE.

Obraz
© Materiały prasowe

- Co się czuje widząc innych w zaprojektowanych przez siebie skarpetkach? Wielką radość, bo zaw-sze się cieszę, gdy widzę, że moje pomysły stają się czyimś sposobem na wyrażenie siebie - mówi Svetlana Kuznetsova. Jej zdaniem kolorowe skarpetki mogą być fajnym dodatkiem do codziennych stylizacji. - Pamiętam, gdy jakiś czas temu zobaczyłam w Berlinie starszego pana na hulajnodze. Był w drogim szarym garniturze i w czerwonych skarpetkach. Myślę, że każdy z nas, bez względu na wiek, narodowość, poglądy i styl życia, ma w sobie jakąś cząstkę koloru. Skarpetki to idealny sposób, by ten kolor wyrazić i pokazać światu.

Obraz
© Materiały prasowe

Dla marki MORE, założonej 5 lat temu w Goleńsku pod Łodzią przez Annę Redzicką, współpraca ze Svetlaną to nie tylko finał urodzinowego konkursu, ale także początek czegoś nowego. - Zainte-resowanie, jakim cieszył się nasz konkurs oraz poziom nadesłanych prac uświadomiły nam, że jest mnóstwo osób, które nie tylko lubią i noszą kolorowe skarpetki, ale także potrafią je projektować - mówi Anna Redzicka. - Chcemy wykorzystać ten potencjał i razem stworzyć coś ciekawego. Dlatego zapraszamy wszystkich, którzy design, grafikę i projektowanie mają we krwi. Odezwijcie się do nas. Poszukujemy osób, z którymi zrobimy kolejne minikolekcje kolorowych skarpetek.

Obraz
© Materiały prasowe
Źródło artykułu:Materiał Partnera