Blisko ludziNie cichną echa po wypowiedzi Roberta Moskwy. Karolina Wierzbińska komentuje

Nie cichną echa po wypowiedzi Roberta Moskwy. Karolina Wierzbińska komentuje

Magdalena Kowalska-Kotwica
08.09.2017 17:06, aktualizacja: 08.09.2017 18:37

To miała być rozmowa o samoobronie kobiet. Jedno zdanie Roberta Moskwy sprawiło, że przerodziła się w dyskusję o tym, jakie zachowania można nazwać przemocą. Słowa aktora komentują największe media w Polsce.

– Poniosła się po sieci nasza dyskusja o tym, co jest formą przemocy – mówi Karolina Wierzbińska, redaktor naczelna Lifestyle WP. Dziennikarka ostro zareagowała na słowa, które padły na wizji. Po programie zastanawiała się, czy nie przesadziła, ale komentarze kobiet, które obejrzały rozmowę, utwierdziły ją w przekonaniu, że miała rację.

– Kobiety nie powinny być spychane do narożnika. Nie powinny milczeć ani zastanawiać się, czy ta forma przemocy jest wystarczająca, by reagować – tłumaczy Karolina Wierzbińska i dodaje, że ta rozmowa świetnie pokazuje, jak w różny sposób definiujemy to, co jest przemocą.

Razem z Karoliną zachęcamy was do dzielenia się w komentarzach waszymi historiami. Czy przytrafiło wam się coś, co sprawiło, że czułyście się zagrożone? Czy otoczenie bagatelizowało to wydarzenie? Czy czujecie się bezpieczne na polskich ulicach? Czy wiecie, jak się obronić? Chętnie poznamy wasze opinie.