Trwa ładowanie...
d3ztj9o

Nieśmiertelne trampki Converse – klasyka w młodzieżowym stylu

Casualowe, w lekko sportowym stylu, z charakterystycznymi, grubymi podeszwami najczęściej w białym kolorze. Takie są kultowe, wiecznie modne trampki marki Converse, które są idealne zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Poniżej prezentujemy kilka klasycznych fasonów.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Trampki Converse kojarzą się z młodzieżowym stylem
Trampki Converse kojarzą się z młodzieżowym stylem (unsplash.com, Fot: Camila Damásio)
d3ztj9o

Trampki Converse – skąd się wzięły?

Amerykańskie przedsiębiorstwo o nazwie Converse Rubber Corporation zostało założone w 1908 roku przez Marquisa M. Converse'a. Firma w początkowych okresach działalności stawiała na produkcję butów z charakterystyczną, gumową podeszwą, które miały skutecznie zabezpieczyć przed zimnem. Później wprowadzono na rynek obuwie specjalnie przeznaczone dla sportowców.

Kiedy firmą zainteresował się koszykarz Charles "Chuck" Taylor, nastąpił punkt zwrotny. Sportowiec narzekał na obciążenia, jakie doznawały jego stopy podczas gry. Zarząd postanowił go zatrudnić po to, by promował buty Converse na terenie całych Stanów Zjednoczonych. W ten sposób trampki zaczęły zyskiwać ogromną popularność, najpierw wśród sportowców, a potem wśród młodzieży akademickiej i członków subkultur punkowych oraz rockowych. Kultowe trampki Converse stały się modową ikoną, po którą dziś może sięgnąć każdy.

Białe trampki converse iStock.com
Białe trampki converse (iStock.com, Fot: max-kegfire)

Do czego nosić trampki Converse?

Trampki Converse to świetny wybór przede wszystkim na co dzień. Wyglądają świetnie zarówno z klasycznymi jeansami w błękitnym kolorze, jak i ze sportową sukienką czy spódnicą wykonaną z dresowego materiału. Modele za kostkę, w czarnym kolorze, szczególnie pasują do rockowych stylizacji, składających się poszarpanych jeansów oraz klasycznej ramoneski. Niskie egzemplarze można zestawić nawet z eleganckim strojem, złożonym z materiałowych kulotów, satynowej koszuli i skórzanej, skromnej torebki.

d3ztj9o

Wielkim zainteresowaniem cieszą się obecnie modele w białym kolorze, który pasuje do prawie każdego stroju. Na rynku dostaniemy zarówno modele za kostkę, jak i egzemplarze nisko zabudowane.

   Instagram.com
(Instagram.com)
icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d3ztj9o

Podziel się opinią

Share
d3ztj9o
d3ztj9o