UrodaNiewidoma nastolatka uczy, jak robić makijaż

Niewidoma nastolatka uczy, jak robić makijaż

Niewidoma nastolatka uczy, jak robić makijaż
Źródło zdjęć: © YesterdaysWishes

24.05.2015 09:48, aktual.: 25.05.2015 15:10

19-latka prowadzi kanał na Youtube z poradami dla osób niewidomych, a jednym z najpopularniejszych wideo jest tutorial, jak wykonać perfekcyjny makijaż. Nastolatka maluje się codziennie bez żadnej pomocy i chce przekonać inne osoby niewidzące lub niedowidzące, że mogą pójść w jej ślady.

Autorki blogów i filmików na temat urody mają sporą konkurencję. Lucy Edwards z Birmingham straciła wzrok dwa lata temu, ale to nie przeszkodziło jej w rozwijaniu pasji. 19-latka prowadzi kanał na Youtube z poradami dla osób niewidomych, a jednym z najpopularniejszych wideo jest tutorial, jak wykonać perfekcyjny makijaż. Nastolatka maluje się codziennie bez żadnej pomocy i chce przekonać inne osoby niewidzące lub niedowidzące, że mogą pójść w jej ślady.

Lucy cierpi na zespół Blocha-Sulzbergera. Ta niezwykle rzadka choroba polega na nietrzymaniu barwnika w oku, czego konsekwencją jest utrata wzroku. Dziewczyna przestała widzieć na prawe oko w wieku 11 lat, a gdy miała 17 lat przestała widzieć również na prawe oko.

Nastolatka była gotowa na zmianę w swoim życiu, ale mimo to codziennie natrafiała na różne bariery i niesprawiedliwe podejście osób widzących. Jej frustracja wobec świata rosła, dlatego postanowiła założyć vlog, aby pokazać, że osoby niepełnosprawne naprawdę może mieć normalne życie. Jednym z jej najpopularniejszych filmików okazał się tutorial z makijażem krok po kroku. Dziewczyna z wyjątkową zręcznością maluje się eye-linerem, nakłada podkład czy błyszczyk. Wideo obejrzało blisko pół miliona osób. Kanał Lucy "YesterdaysWishes" subskrybuje obecnie ponad 10 tysięcy internautów. Wśród nich są nie tylko niewidzący, którzy słuchają jej nagrań, ale również pełnosprawni widzowie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także