Trwa ładowanie...

Nów Księżyca i zaćmienie Słońca. Już w weekend na niebie pojawią się dwa wyjątkowe zjawiska astronomiczne

Obrączkowe zaćmienie Słońca oraz nów Księżyca wyjątkowo pojawią się w tym samym czasie. Te zjawiska astronomiczne mają wyjątkowe znaczenie.

Obrączkowe zaćmienie SłońcaObrączkowe zaćmienie SłońcaŹródło: Getty Images
dl1825q
dl1825q

Nadchodzi fala zmian. Zwiastują ją dwa wyjątkowe zjawiska astrologiczne, które odbędą się w znaku Raka. Już w niedzielę 21 czerwca obrączkowe zaćmienie Słońca pokryje się z nowiem Księżyca.

Obrączkowe zaćmienie Słońca oraz nów Księżyca

Należy zaznaczyć, że wszystko wydarzy się w momencie przesilenia letniego, czyli w zerowym stopniu Raka. W astrologii zero stopni w znakach zodiaku symbolizuje przełom, nowy początek i uwolnienie się od starych nawyków.

dl1825q

Obrączkowe zaćmienie Słońca występuje, gdy Księżyc nie zasłania Słońca w całości, co skutkuje pojawieniem się jasnej obręczy z czarnym dyskiem Księżyca pośrodku. Widok ten jest magiczny, gdyż wygląda, jakby Słońce było świetlistym pierścieniem. W tym roku obrączkowe zaćmienie Słońca będzie najlepiej widoczne na obszarze Pakistanu, Półwyspu Arabskiego, Afryki Środkowej, Tybetu, Indii, Tajwanu i Chin. W Polsce będzie można je zobaczyć z obszaru Bieszczadzkiego Parku Narodowego "Przełęcz Użocka", ale jedynie w postaci płytkiego zaćmienia częściowego.

Warto zaznaczyć, że w astrologii pierścień ognia jest symbolem zarówno stworzenia, jak i zniszczenia. Ciemny cień Księżyca symbolizuje dawne konflikty, ale też nieskończony potencjał i oczekiwanie rozpoczęcia nowego etapu. Nawiązuje też do uwolnienia, które musi nastąpić, aby w naszym życiu doszło do przełomu.

Zakrywanie twarzy i ust w komunikacji miejskiej. Która maseczka najlepsza na upał?

dl1825q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dl1825q