Blisko ludziOto ukryta funkcja zmywarki. Zapomnisz o wodzie w zagłębieniach naczyń

Oto ukryta funkcja zmywarki. Zapomnisz o wodzie w zagłębieniach naczyń

Tym sposobem już nigdy woda nie będzie zbierać się w naczyniach
Tym sposobem już nigdy woda nie będzie zbierać się w naczyniach
Źródło zdjęć: © Pixabay | pixabay

10.09.2022 11:50, aktual.: 10.09.2022 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jeżeli mamy zmywarkę, najprawdopodobniej korzystamy z niej codziennie i już nie raz mieliśmy podobną sytuację. Woda, która zbiera się w naczyniach, potrafi być dość irytującym mankamentem tego urządzenia. Okazuje się, że tej wadzie można zaradzić i to w bardzo prosty sposób.

Zmywarka jest ogromnym ułatwieniem, zwłaszcza jeśli mamy dużą rodzinę lub często odwiedzają nas goście. Mankamentem maszyny może być sytuacja, kiedy na wymytych naczyniach pozostaje po myciu woda. Każda zmywarka ma jednak funkcję, która temu zaradzi. Niestety mało kto zna ten ukryty trik. Na czym on polega?

Masz zmywarkę? O tym pamiętaj

Wyjmowanie mokrych naczyń ze zmywarki jest twoją zmorą? Jeżeli tylko nauczysz się tego sposobu, woda nie będzie gromadzić się w mytych kubkach czy garnkach. Woda potrafi zalegać nawet na odwróconych spodach naczyń - jak sobie z tym faktem poradzić? Okazuje się, że wszystko zależy od techniki i znajomości budowy zmywarki.

Przyjrzyjmy się bokom górnej szuflady naszego sprzętu - powinny tam się znajdować dodatkowe kółka. To właśnie dzięki temu drobnemu elementowi przy następnym zmywaniu unikniemy gromadzącej się wody.

Trik z kółkami. Jak działa?

Kiedy już znajdziemy kółka po bocznych ścianach górnej szuflady zmywarki, zabieramy się za kilka prostych kroków. Najpierw maksymalnie wysuwamy szufladę i unosimy lekko w górę jej przednią część. W ten sposób powinno uwolnić się pierwsze kółko. W międzyczasie cały czas trzymamy mocno szufladę, aby nie wypadła z zawiasów.

Następnie ponownie należy unieść szuflady, - kółko powinno się znaleźć na końcu prowadnicy. Nie zapominamy, aby cały czas trzymać szufladę - kiedy ją wypuścimy z rąk, może całkowicie wypaść.

Kolejnym krokiem będzie najechanie górnym kółkiem na prowadnicę i powolne wsunięcie po niej szuflady, tak, by na listwie znalazły się dwa kółka. Wówczas wsuwamy szufladę do końca. W ten oto sposób ustawimy szufladę pod kątem, a woda w zmywarce, zamiast osiadać na naczyniach, będzie po nich spływać.

Właśnie trwa plebiscyt WP Kobieta #Wszechmocne2022. Zapraszamy do zgłaszania swoich nominacji w formularzu poniżej:

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (49)
Zobacz także