ModaPanna młoda - w co się ubrać na poprawiny?

Panna młoda - w co się ubrać na poprawiny?

Panna młoda - w co się ubrać na poprawiny?
Źródło zdjęć: © 123RF
11.03.2013 10:13, aktualizacja: 09.04.2013 12:23

Suknia ślubna już wybrana, buty kupione, dodatki dopasowane. Wydaje się, że możesz już odpocząć, bo większość spraw związanych ze ślubem masz już załatwionych. Ale zostają jeszcze poprawiny, które niekiedy mają formę drugiego wesela. Na nich również będziesz najważniejszą osobą! Co założyć na te okazję, aby wyróżniać się wśród gości i wyglądać oszałamiająco?

Suknia ślubna już wybrana, buty kupione, dodatki dopasowane. Wydaje się, że możesz już odpocząć, bo większość spraw związanych ze ślubem masz już załatwionych. Ale zostają jeszcze poprawiny, które niekiedy mają formę drugiego wesela. Na nich również będziesz najważniejszą osobą! Co założyć na te okazję, aby wyróżniać się wśród gości i wyglądać oszałamiająco?

Kiedyś problem stroju na poprawiny był rozwiązany prościej – panna młoda zazwyczaj wkładała sukienkę, którą miała na ślubie cywilnym. Dzisiaj, gdy przeważnie ślub jest jeden, pozostaje sprawa wyboru odpowiedniej kreacji na dzień następny. I powstają pytania: czy ma to być strojna suknia wieczorowa, czy raczej klasyczna koktajlowa, a może wystarczy elegancka garsonka?

Dopasuj strój do charakteru imprezy! Podstawowym kryterium wyboru stroju na poprawiny jest zasada: wybierz, to, w czym będziesz się dobrze czuła. To nie znaczy jednak, że możesz sobie pozwolić na zupełną dowolność. Nasz styl ubierania powinien być dopasowany do okoliczności, charakteru poprawin, a nawet zaproszonych na tę uroczystość gości.

U jednych poprawiny są jak drugie wesele, a zdarza się, że na tę uroczystość zapraszane są nawet nowe osoby. Miej świadomość, że goście przyjdą ubrani szykownie i elegancko, stosownie do charakteru przyjęcia. Ty też lepiej będziesz się czuła w sukni strojniejszej, bogato zdobionej, takiej, która cię wyróżni i podkreśli fakt że jesteś tego dnia najważniejszą osobą.

Inną kreację możesz włożyć, gdy poprawiny to jedynie obiad dla najbliższej rodziny. Tu możesz pozwolić na większą dowolność i sprawdzi się zarówno sukienka koktajlowa czy elegancka garsonka. W zwiewnej, lekkiej sukience będziesz czuła się dobrze, gdy poprawiny mają charakter przyjęcia w ogrodzie albo imprezy dla znajomych.

Czy na hucznych poprawinach mogę wystąpić w sukience ślubnej? Są zwolenniczki takiego rozwiązania: ślub i wesele to jedyny czas, gdy mogę włożyć białą sukienkę, dlaczego nie przedłużyć tej możliwości na dzień następny? – tłumaczą. Co prawda zakazu nie ma, ale weź po uwagę, że po całonocnej zabawie twoja suknia ślubna może być ubrudzona i przepocona. Nie będziesz czuła się najlepiej, gdy pokażesz się w takim stroju na poprawinach.

Biała czy kolorowa?

Tak jak nie ma obowiązujących fasonów sukienek na poprawiny, nie ma też określonych kolorów, które powinno się tego dnia nosić. Jeśli chcesz nawiązać do dnia zaślubin, możesz wystąpić w sukience białej czy ecru. Dobrym rozwiązaniem jest kreacja w ulubionym kolorze panny młodej, albo w takim, w którym czuje się najlepiej.

Przyjęte jest, że panna młoda na poprawinach raczej nie występuje w kreacji czarnej, bo kolor ten wciąż raczej kojarzy się z żałobą niż z weselem. Jeśli decydujesz się na sukienkę w modnym tego sezonu kolorze, musisz liczyć się z tym, że na poprawinach pojawią się też inne panie ubrane w takiej samej tonacji.

Pomyśl zawczasu jak się od nich wyróżnić: może ozdobisz sukienkę niepowtarzalną biżuterią, paskiem albo wepniesz we włosy kwiaty. Pamiętaj też o wygodzie ubrania. Po weselnej nocy będziesz zmęczona, a kolejne godziny w niewygodnych butach czy obcisłym gorsecie mogą sprawić, że zamiast się bawić, będziesz myśleć o bolesnych odciskach. Ze względów praktycznych kupując sukienkę na poprawiny warto wybrać też taką, w której będziesz mogła wystąpić przy innych okazjach.

(mpi/bb), kobieta.wp.pl

Więcej na temat ślubu: