Trwa ładowanie...

Pierwsza polka, która została pilotką myśliwca MiG-29

Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz to porucznik polskich Sił Powietrznych, ale również pierwsza w historii Polka, która usiadła za sterami myśliwca MiG-29.

Pierwsza polka, która została pilotką myśliwca MiG-29Źródło: Youtube.com
d2brnhr
d2brnhr

"We Are NATO" to akcja, którą promuje swoje działania Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego. Do udziału w niej zaproszono pierwszą w historii Polkę, która lata myśliwcem. Katarzyna Tomiak-Siemieniewicz to prawdziwa fighterka. Nie ma dla niej rzeczy niemożliwych.

Jest po Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie. Na co dzień pełni służbę w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. 5 lutego 2018 została tytułowana Pilotem Roku. Nagrodę otrzymała od swojego dowódcy. Jest pierwszą kobietą w Polsce, która lata na samolotach bojowych. Nazywają ją „witch” [z angielskiego: wiedźma], ale jak twierdzi - nie jest aż taka zła.

d2brnhr

"Kiedy zakładam hełm i idę do samolotu, to wiem, że nie będę miała taryfy ulgowej. Ten samolot po prostu nie wybacza błędów, czy to kobiecie, czy mężczyźnie. Wszyscy jesteśmy pilotami" - mówi pilotka w promującym działania NATO spocie.

"Bycie pilotem było czymś tak niewiarygodnym i nieprawdopodobnym, że tak sobie pomyślałam, że jak już mierzyć, to mierzyć wysoko. I że nie ma rzeczy niemożliwych."

Tym samym pilotka namawia kobiety, aby walczyły o swoje cele. Według niej, wytrwałość w działaniu jest kluczowa, aby te cele osiągnąć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2brnhr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2brnhr