GwiazdyPo sukcesie w Gdańsku OYKA wystąpi w Warszawie. Koncert i standup odbędą się 17.11 w Klubie Jazzowym Jassmine.

Po sukcesie w Gdańsku OYKA wystąpi w Warszawie. Koncert i standup odbędą się 17.11 w Klubie Jazzowym Jassmine.

Źródło zdjęć: © materiały partnera

21.10.2022 10:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Olga Kozierowska artystka występująca pod pseudonimem OYKA, tworzy muzykę łączącą folk, jazz i alternatywny pop. Sama określa ten miks mianem hygge-folku, nawiązując do duńskiego słowa oznaczającego szczęście i wewnętrzną harmonię. Zainspirowana muzyką Nicka Cave, Tamino czy Niny Simone zaczęła komponować własne utwory. I te będzie można usłyszeć podczas listopadowego koncertu w Jassmine. Muzykę wzbogacą humorystyczne opowieści o związkach zaczerpnięte z jej bestsellera "Miłość to Czasownik".

Muzyka to nowy rozdział w życiu Olgi Kozierowskiej znanej działaczki społecznej, prezeski Fundacji Sukcesu Pisanego Szminką. Olga po latach powraca do swoich korzeni, realizując w ten sposób swoje największe życiowe marzenie, jednocześnie udowadniając, że nigdy nie jest na to za późno.

"Używam muzyki, by dawać radość i ulgę ludziom, którzy na co dzień przychodzą po moją wiedzę. Ta jest z głowy. Muzyka z serca" – mówi OYKA.

Artystka zaprosiła do współpracy Pawła Leszoskiego, autora tekstów, kompozytora, producenta, działającego pod pseudonimem LESKI, który nie tylko towarzyszy jej podczas koncertów ale również został producentem muzycznym jej debiutanckiego albumu.

"Mam wrażenie, że Leskiego znam od zawsze, a w takiej energii tworzy się piękne rzeczy. Pamiętam, kiedy przesłał mi pierwszy aranż do piosenki SOPOT. Poczułam, że to takie moje, w mojej prawdzie. A jako, że jestem bardzo bezpośrednia, chwilę później zaproponowałam mu współpracę."

Oyka Teaser

Jak mówią artyści OYKA i LESKI – premiera Singla SOPOT już niebawem, będzie dostępny na wszystkich platformach streamingowych. Video do utworu to nieszablonowy kolaż. 

"Leski od początku mówił, że piosenka "Sopot" ma w sobie coś retro. Zaproponował mi, żeby obrazek nie był klasycznym klipem. Znalazł w sieci materiały video z przedwojennego Sopotu i podłożył utwór. Pasowało idealnie. Żeby nadać mu trochę bardziej abstrakcyjny charakter zasugerował surrealistyczne kolaże w stylu Julien Pacaud czy Sean Gavin. Tak powstało przepiękne video, którego autorem jest Jędrzej Guzik" – dodaje OYKA.

Na koncert OYKI zapraszamy do Klubu Jassmine, już 17 listopada. Bilety do nabycia na https://goingapp.pl/artysta/olga-kordys-kozierowska

Lokalizacja: Jassmine/Nobu Hotel Warsaw

Adres: Wilcza 73, 00-670 Warszawa

Drzwi 19:30

Koncert: 20:30

Źródło artykułu:Materiał Partnera
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także