Poczuj swoją siłę z Vichy
Każda kobieta jest inna, każda ma swoją siłę, pomysł i strategię na sukces. Dlatego marka Vichy stworzyła program "Siła kobiet", w ramach którego wybranym organizacjom pożytku publicznego zostaną przekazane dotacje i mikrodotacje, które pomogą im w realizacji projektów społecznych. Warunkiem przyjęcia do programu jest to, by aplikująca organizacja powstała z inicjatywy kobiet i nadal była przez nie zarządzana. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30 listopada br.
05.12.2016 | aktual.: 07.06.2018 15:05
Zalogowani mogą więcej
Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika
Pomysł stworzenia programu wziął się z przeprowadzonego badania przez firmę IQS na zlecenie marki Vichy. Kobiety miały odpowiedzieć na pytanie jak Polki rozumieją pojęcie "siły kobiet".
Badanie wykazało, że siła kobieca interpretowana jest inaczej niż siła męska. Polki traktują ją jako nastawienie psychiczne, u mężczyzn kojarzy się z fizycznością. Jak się okazało siła kobieca nie podlega kategoryzacjom. Jej elementy są różne tak jak różne są kobiety. I co ważne, jak wynika z badania siła ta jest często nieuświadomiona, bo kobiety dostrzegają ją bardziej u innych niż u siebie. Jeżeli jednak jest uświadomiona, to wiele kobiet czuje siłę wewnętrzną, która pozwala na wspieranie bliskich osób czy społecznych idei. Stąd częste sukcesy kampanii czy projektów społecznych realizowanych przez organizacje pożytku publicznego, w których swój udział ma płeć żeńska.
O PROGRAMIE
Vichy wykorzystując ten materiał postanowiła stworzyć program "Siła Kobiet" by zachęcić kobiety do tego, by doceniły i pielęgnowały wewnętrzną siłę. Do programu marka zaprasza wszystkie organizacje użytku publicznego, które zostały założone lub współzałożone przez kobiety i które są przez kobiety zarządzane.
Organizacje mogą zgłaszać się w ramach trzech kategorii: Kobiety dla Zdrowia (działalność związana m.in. z profilaktyką zdrowotną), Kobiety dla Biznesu (działalność związana z aktywizacją zawodową i propagowaniem przedsiębiorczości kobiet) i Kobiety dla Społeczeństwa (np. działalność związana z ekologią, sztuką czy równouprawnieniem).
Aby zgłosić swoją organizację do programu należy wejść na stronę poczujswojasile.pl, zapoznać się ze szczegółowym regulaminem, wypełnić formularz zgłoszeniowy i wysłać go do organizatorów nie później, niż do 30 listopada 2017 r.
Do 31 grudnia 2017 r. jury zweryfikuje przesłane zgłoszenia i na tej podstawie wyłoni 15 finalistów, którym przyzna gwarantowane mikrodotacje. A o tym, która organizacja otrzyma trzy główne dotacje zadecydują internauci podczas głosowania.
JURY
W jury programu zasiądą:
*Paulina Młynarska – przewodnicząca jury *
Dziennikarka, pisarka, producentka telewizyjna i działaczka na rzecz praw kobiet, ale też kobieta biznesu, zawodowa podróżniczka i certyfikowana nauczycielka jogi.
Bianca-Beata Kotoro - psychoseksuolog, psychoonkolog, terapeuta, psycholog społeczny a z pierwszego wykształcenia magister sztuki, artysta grafik, fotografik i architekt wnętrz.
Dr n. med. Beata Imko – Walczuk - doktor nauk medycznych, lekarz dermatolog-wenerolog, lekarz medycyny estetycznej.
Izabela Dembicka-Starska - członkini zarządu Stowarzyszenia Klon/Jawor. Certyfikowana trenerka, prowadzi szkolenia dla NGO głównie z promocji i współpracy z mediami.
Magdalena Kosińska - doświadczona mentorka i liderka biznesu w branżach FMCG i kosmetycznej. Wielbicielka Italii i dwójki swoich synów. Dyrektor marketingu marki Vichy.