Trwa ładowanie...
d2v14g8

Podsumowano działalność Agaty Kornhauser-Dudy. Wiemy, co pierwsza dama zrobiła podczas kadencji prezydenta

Kancelaria prezydencka podsumowała działalność Agaty Kornhauser-Dudy. W ciągu pięciu lat pierwsza dama uczestniczyła w 1426 aktywnościach.
Share
Agata Kornhauser-Duda
Agata Kornhauser-DudaŹródło: East News
d2v14g8

Kancelaria Prezydencka opublikowała na Twitterze plakat podsumowujący działalność Agaty Kornhauser-Dudy w ciągu ostatnich 5 lat. Wiadomo, co pierwsza dama zrobiła dla Polaków.

Podsumowano działalność Agaty Kornhauser-Dudy

Okazuje się, że w ciągu 5 lat działalności Agata Kornhauser-Duda wzięła udział 1426 aktywnościach i spotkała się z 50 tysiącami osób. Prezydentowa uczestniczyła w 514 oficjalnych wydarzeniach w kraju (w tym w 263 wspólnie z prezydentem) oraz w 66 za granicą (w tym w 59 z prezydentem). Pierwsza dama była zaangażowana w patronaty na rzecz dzieci, edukacji, kultury, umacniania tradycji polskich oraz osób z niepełnosprawnością. 325 z nich było akcjami jednorazowymi, a 20 długofalowymi.

d2v14g8

Agata Kornhauser-Duda nie stroniła od aktywności społeczno-charytatywnych. Zaangażowała się między innymi w aukcje WOŚP, na które przekazała zdjęcie, na którym wita się z biskupami, kostium, który miała na sobie podczas spotkania z Melanią Trump, ozdobny naszyjnik i żakardową kreację projektu Doroty Goldpoint. Łączna kwota, którą w ciągu 5 lat wraz z Andrzejem Dudą wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wynosi 486 120 zł.

Agata Kornhauser-Duda przekazywała również ręcznie wykonane ozdoby choinkowe na rzecz aukcji charytatywnej organizowanej przez Polskie Radio w ramach akcji Choinki Jedynki. Łączna kwota, na którą zlicytowano dekoracje to 74 700 zł.

Pierwsza dama zainicjowała i uczestniczyła w 476 wydarzeniach zorganizowanych w Pałacu Prezydenckim. W 325 wzięła udział indywidualnie, a w 142 towarzyszył jej mąż.

Projektuje dla Agaty Dudy. Nam opowiada o współpracy z pierwszą damą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2v14g8

Podziel się opinią

Share
d2v14g8
d2v14g8