Trwa ładowanie...

Podzieliła się sekretem na udane małżeństwo. Jej wpis pokochały tysiące kobiet

Małżeństwo to nie jest połączenie dwóch połówek jabłka, to dwie odrębne istoty, dwa owoce, które potrafią i chcą ze sobą współpracować. Wciąż wielu się dziwi, że po kilku latach wspólnego życia nie jest już tak samo. Ale czy te zmiany są złe, czy może źle na nie patrzymy, dążąc do ideału rodem z amerykańskich seriali? Nikki Pennington jest ze swoim partnerem już od czasów szkolnych. We wpisie na Facebooku postanowiła podzielić się swoimi przemyśleniami na temat małżeństwa.

Share
Podzieliła się sekretem na udane małżeństwo. Jej wpis pokochały tysiące kobietŹródło: Facebook.com
d3o5mkt

"Po trzynastu latach związku i jedenastu latach małżeństwa, ludzie pytają mnie: jaka jest wasza tajemnica?" – zaczęła Nikki i dodała, że zazwyczaj reaguje śmiechem, bo rzeczywistość mocno odbiega od poradnikowych teorii. "Znam typowe: 'nie idźcie spać źli na siebie' lub 'mówcie codziennie kocham cię'. A wiecie, ile razy Jer spał na kanapie, bo byliśmy na siebie okropnie wściekli!? A ile razy wychodził bez słów 'kocham cię', bo był zajęty dziećmi i codziennością?" - opowiada Nikki i wyjaśnia, jak wygląda rzeczywistość: "Złamaliśmy wszystkie reguły uznawane za tajemnicę udanego małżeństwa".

Żona i mama mówi wprost, że nie ma żadnego niesamowitego sekretu udanego małżeństwa. "To wstawanie i próbowanie każdego cholernego dnia od nowa. To bycie razem, wspieranie się, gdy jesteście młodzi, świeżo po ślubie i nie stać was na wiele rzeczy" - pisze Nikki i opowiada dalej o tym, że z czasem jest jeszcze trudniej: "Nieprzespane noce we łzach przy maleńkim dziecku, gdy oboje jesteście przemęczeni i przerażeni na śmierć, ale jesteście w tym razem".

Co według niej jest kluczem do sukcesu? "To świadomość, że nic nie jest idealne, że twoje małżeństwo nie będzie wyjątkiem, ponieważ tak nie wygląda prawdziwe życie.(…) To wiedza, że razem walczycie z przeszkodami, że nie jesteś sama i że masz u boku przyjaciela. To świadomość, że nigdy nie będziesz w stanie przygotować się na rzeczy, z którymi przyjdzie ci się zmierzyć".

Zobacz też: Kożuchowska zdradza sekret udanego małżeństwa: "Ważne, żeby robić sobie święta"

d3o5mkt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o5mkt
d3o5mkt