Trwa ładowanie...
d14o1fv

"Pomyślcie dwa razy, zanim zrobicie to na Halloween". Poruszający apel 14-latka

"Koledzy mówili, że nie potrzebuję maski, albo nazywali mnie Jokerem" - opowiada 14-latek, który urodził się z częściowo zdeformowaną twarzą.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marcus działa na rzecz fundacji "Changing Faces"
Marcus działa na rzecz fundacji "Changing Faces" (Facebook.com)
d14o1fv

Brytyjski dziennik Metro opublikował poruszający apel 14-letniego Marcusa. Chłopiec urodził się z częściowo zdeformowaną twarzą i rozszczepem podniebienia. W dzieciństwie przeszedł poważną operację, ale na jego twarzy pozostały liczne blizny.

"Moja rodzina nigdy nie obchodziła Halloween. Mama nie lubiła, gdy dzieci pukały do drzwi i prosiły o słodycze... to dlatego, że wyglądam inaczej. Mam blizny na twarzy" - pisze Marcus i dodaje, że w to właśnie w czasie Halloween najczęściej słyszał od innych dzieci obraźliwe komentarze.

"Koledzy mówili, że nie potrzebuję maski, albo nazywali mnie Jokerem. Mam 14 lat i nauczyłem się już nie przejmować takimi komentarzami, ale kiedy byłem trochę młodszy, to naprawdę bolało" - opowiada Marcus i dodaje, że w życiu często spotykał się z ludźmi, którzy widząc go, reagowali przerażeniem. Chłopiec zdecydował, że zrobi wszystko, aby to zmienić. Dlatego w wieku 12 lat zaangażował się w działania fundacji charytatywnej "Chaning Faces", która walczy z wykluczeniem osób o zdeformowanych twarzach.

"Widząc, jak koledzy rysują sobie blizny na twarzy, zastanawiałem się, czy kiedykolwiek pomyśleli: 'co by było, gdyby te blizny były prawdziwe?'. Ale kto bez blizn zastanawia się nad takimi rzeczami? Przecież mogą iść do domu i je zmyć. A ja nie mogę... I wiecie co? Wcale bym nie chciał. Moja twarz określa to kim jestem, a wszystkie blizny są częścią mnie. One zostaną na zawsze i nie chcę, żeby przez to ludzie myśleli, że jestem straszny..." - pisze chłopiec i apeluje do wszystkich, którzy 13 października będą brali udział w imprezach Halloweenowych.

d14o1fv

"Jeśli podczas Halloween będziesz rysował sobie na twarzy blizny - pomyśl dwa razy. Zastanów się, jak bardzo możesz zranić tych, którzy naprawdę mają zdeformowane twarze. Zastanów się, co by się stało gdybyś stanął z taką osobą oko w oko podczas tego Halloween? Pomyśl jak ty czułbyś się na jej miejscu. Jesteśmy tacy sami jak wy" - podsumowuje chłopiec.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d14o1fv

Podziel się opinią

Share
d14o1fv
d14o1fv