Trwa ładowanie...
d46rbl1

Pożegnaj niechciane owłosienie. Depilatory do nóg, pach, twarzy i bikini

Ciągłe golenie nóg, pach czy okolic bikini jednorazową maszynką może być uciążliwe, dlatego z pomocą przychodzą depilatory. Poniżej prezentujemy kilka urządzeń, które poradzą sobie nie tylko z włoskami na nogach, ale także z zarostem w delikatnych miejscach na ciele.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Depilatory są skuteczniejsze od jednorazowych maszynek
Depilatory są skuteczniejsze od jednorazowych maszynek (Shutterstock.com)
d46rbl1

Depilatory – z dyskami czy pęsetami?

Depilator to niewielkie urządzenie, które jest stosunkowo łatwe w użytkowaniu i bardzo skuteczne (efekt gładkiej skóry utrzymuje się zwykle od 2 do 3 tygodni). Depilator rzadko powoduje uczulenia, jednak jego działanie jest dość inwazyjne, toteż nie nadaje się dla pań o skórze bardzo wrażliwej. Ponadto depilacja bywa dość bolesna i może powodować wrastanie włosków w skórę.

Depilatory dostępne na rynku różnią się pod względem sposobu usuwania włosków. Część z nich zawiera głowice z pęsetami, pozostałe mają głowice z dyskami. Depilatory z dyskami są często skuteczniejsze od depilatorów z pęsetami, ponieważ potrafią zebrać więcej włosków naraz. Pęsety również mogą skutecznie golić, jednak to zależy od ich liczby (im więcej pęset, tym lepiej). Depilatory z dyskami polecane są do gęstego zarostu, depilatory z pęsetami przydadzą się zaś paniom, które mają drobne, szeroko rozmieszczone włoski. Jeśli zdecydujemy się na kupno modelu z dyskami, zwróćmy uwagę na to, z jakiego tworzywa są wykonane. Dyski metalowe mogą powodować uczulenia, ale są stosunkowo tanie. Dyski ceramiczne są łagodne dla skóry, jednakże kosztują nieco więcej.

d46rbl1

Depilatory – na sucho czy na mokro?

Depilatory mogą być używane zarówno na sucho, jak i na mokro. Modele z wodoodporną obudową z reguły łatwej jest utrzymać w czystości, ponieważ można je umyć pod bieżącą wodą. Dodatkowo depilacja pod prysznicem jest mniej bolesna, co docenią te panie, które mają niewielką tolerancję na ból.

Depilatory – jakie zasilanie?

Depilatory mogą być zasilane za pomocą akumulatora (również baterii) albo bezpośrednio z sieci elektrycznej. Na rynku znajdziemy też urządzenia, które łączą wymienione wyżej rozwiązania i są dzięki temu bardzo uniwersalne. Depilatory na baterie lub akumulatory przydają się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdek elektrycznych, a więc np. podczas podróży. Trzeba jednak pamiętać o ich regularnym ładowaniu. Depilatory zasilane z sieci są stosunkowo lekkie, ale nie sprawdzą się w każdych warunkach.

Depilatory – dodatkowe nasadki

Prócz standardowej nasadki depilującej producenci dołączają również nasadki łagodzące do depilacji miejsc wrażliwych, nasadki chłodzące, dzięki którym zabieg staje się mniej bolesny, również nasadki peelingujące, zapobiegające wrastaniu włosków.

Depilation leg with Electric Razor. Fotolia
Depilation leg with Electric Razor. (Fotolia, Fot: milanmarkovic78)
d46rbl1

Podziel się opinią

Share
d46rbl1
d46rbl1