Blisko ludziPrawie cała rodzina zmarła w ciągu miesiąca. Dzisiaj mogliby żyć

Prawie cała rodzina zmarła w ciągu miesiąca. Dzisiaj mogliby żyć

Prawie cała rodzina zmarła w ciągu miesiąca. Dzisiaj mogliby żyć
Źródło zdjęć: © Forum | Waldek Sosnowski
Agata Porażka

05.11.2018 19:02, aktual.: 05.11.2018 19:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ciągu 30 dni zmarła trójka dzieci i ich rodzice. Przeżyła tylko jedna, trzyletnia dziewczynka, która dziś jest już babcią. Jeden z członków rodziny podzielił się tą historią w mediach społecznościowych, pisząc, że dzisiaj mogliby żyć. Wtedy nie mieli takiej szansy.

"Do zastanowienia..." pisze "Atrycja" na swoich profilu na Facebook'u. "To jest prawdziwy nagrobek mojej rodziny. Proszę zwrócić uwagę na daty zgonu 3 dzieci - wszystkie w ciągu jednego miesiąca...Brakuje jeszcze napisów dat zgonu rodziców. Też w tym miesiącu umarli - co ich zabiło? Oczywiście jedna z tych 'łagodnych' chorób zakaźnych. Przeżyła tylko nasza babcia, w wieku 3 lat została sama bez rodziny. To prawdziwa nasza historia.. nie wirtualna. Dziś nie umieramy na te choroby. Są szczepionki... oni nie mieli takiej szansy. Piszę to szczególnie ku zastanowieniu moich pacjentów, bo naprawdę zależy mi na nich, a nie mam już siły toczyć wiecznych dyskusji, czy warto się szczepić.Nie musisz szczepić wszystkich swoich dzieci, zaszczep tylko te, które chcesz aby przeżyły. Trochę sarkazmu na koniec. Wybierajcie".

Gorzkie słowa trafiły do wielu osób, gdyż do tej pory post został udostępniony 10 tysięcy razy, a zareagowało na niego ok. 5,2 tys. ludzi. Wzruszająca historia pokazuje, jak szybko choroby zakaźne są w stanie się rozprzestrzeniać i jakie żniwo zbierają.

Autorka zdjęcia w komentarzach zwraca uwagę na to, dlaczego ta historia jest tak ważna. "Łatwo przejść do porządku dziennego nad nieznajomych tragedią", pisze. I podsumowuje: "Jak dotyka konkretnego bliskiego ci człowieka, to zaczynasz myśleć, że tobie też może się to przytrafić".

Masz historię, którą chciałbyś się podzielić? Prześlij nam ją przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (211)
Zobacz także