Przekręć na "tryb zimowy". W domu zrobi się cieplej

Kiedy temperatura spada i w mieszkaniu robi się zimniej, warto poznać sprytny trik z TikToka. Uszczelnimy dzięki niemu okna i zaoszczędzimy pieniądze na ogrzewaniu.

Jak ustawić tryb zimowy w oknach?
Jak ustawić tryb zimowy w oknach?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock, TikTok

Kiedy w mieszkaniu robi się chłodniej, warto zastosować prosty sposób na uszczelnienie okien. Ta metoda nie tylko poprawi komfort cieplny, ale także pozwoli oszczędzić na rachunkach za ogrzewanie. Sztuczkę zaprezentowała na TikToku użytkowniczka znana jako kusmierczyk.official.

Tryb zimowy w oknach. Jak ustawić?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że okna posiadają dwa tryby: letni i zimowy. Kiedy przychodzi jesień i temperatury na zewnątrz znacznie spadają, warto przekręcić okna w określonym miejscu, mocniej dociskając skrzydła do ramy, co pozwoli zredukować koszty ogrzewania. Aby móc to zrobić, wystarczy tylko posiadać śrubokręt lub kombinerki i skorzystać z instruktażu zamieszczonego w nagraniu.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Należy pamiętać, że po skończonym sezonie jesienno-zimowym, kiedy temperatura na zewnątrz zacznie rosnąć, musimy przestawić okna z powrotem na "tryb letni".

Jak zachować ciepło w domu?

Najprostszym rozwiązaniem wydaje się oczywiście włączenie kaloryfera, jednakże nie zawsze jest to opcja ekonomiczna. Istnieje kilka bardzo prostych sposobów, dzięki którym zatrzymamy ciepło w środku mieszkania. Jeśli je zastosujemy, nie będziemy musieli ustawiać pokrętła grzejnika na wyższych wskaźnikach, a zatem zaoszczędzimy pieniądze.

  1. Zakryj wszelkie szczeliny, które mogą przepuszczać zimne powietrze z zewnątrz.
  2. Zamykaj drzwi wewnętrzne oraz te prowadzące do pomieszczeń, z których aktualnie nie korzystasz.
  3. Opuszczaj żaluzje, aby zimne powietrze nie przedostawało się zbyt szybko do wnętrza.
  4. W dni słoneczne odsłaniaj zasłony, aby promienie słoneczne naturalnie ocieplały wnętrze mieszkania.

Ważne też, żeby ustawiać pokrętła termostatu w odpowiedniej pozycji. Najniższą wartością jest tryb 0. Jego zadaniem jest niedopuszczenie do zamarznięcia wody w grzejniku, a także utrzymywanie jej stałej temperatury, wynoszącej 6-8 stopni Celsjusza. Cyfra 1 sprawia, że będzie mieć ona 12-13 stopni C. Cyfra 2 to 15-16 stopni, 3 - 18-20 stopni, a 4 - 22-24 stopni. Najwyższa wartość, czyli 5, to tryb niezalecany do codziennego włączania. Temperatura rośnie wtedy do 25-28 stopni. Na co dzień najlepiej ustawiać pokrętło na 2 lub 3.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (33)