Trwa ładowanie...
d338m49

Przetłuszczone włosy? Skuteczne porady i najlepsze kosmetyki

Przetłuszczone włosy to naturalne zjawisko, które jest spowodowane wydzielaniem sebum. Regularne mycie i pielęgnowanie włosów oraz skóry głowy wystarcza, jeśli włosy przetłuszczają się w naturalnym tempie i są przetłuszczone tylko u nasady. Co jednak jeśli zmagamy się z problemem przetłuszczających się włosów na większą skalę? Oto nasze wskazówki i sprawdzone kosmetyki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Podstawą pielęgnacji przetłuszczających się włosów jest odpowiednie mycie
Podstawą pielęgnacji przetłuszczających się włosów jest odpowiednie mycie (123RF.COM)
d338m49

Jak pielęgnować przetłuszczające się włosy?

Codzienne mycie włosów sprawia, że niszczymy naturalną barierę ochronną włosów i tak naprawdę włosy przetłuszczają się szybciej. Z drugiej strony zmniejszenie regularności mycia włosów nie zawsze jest możliwe. W końcu przetłuszczone włosy wyglądają niechlujnie i nas skutecznie oszpecają. Najlepsze szampony do przetłuszczających się włosów redukują nadaktywność gruczołów łojowych, a nie tylko usuwają sebum.

Tłuste włosy bardziej od silnego oczyszczania docenią staranną pielęgnację. Raz na jakiś czas zastosuj więc peeling skóry głowy, ale tylko wtedy, jeśli zastosujesz po nim odżywkę właściwą do twojego typu włosów. Nakładaj ją tylko od połowy długości włosów! Niestety musisz też zrezygnować z odżywek bez spłukiwania, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś końcówki włosów mogła odżywiać serum lub kuracją pielęgnacyjną.

Najlepszy szampon do tłustych włosów

Jeśli zmagasz się z mocno przetłuszczającymi się włosami, najlepszym szamponem dla ciebie będzie taki, który delikatnie, ale aktywnie, działa powierzchniowo. Odpowiadają za to aminokwasy, które pozostawiają włosy i skórę głowy czyste i nienaruszone.

Włosy przetłuszczające się nie lubią tarcia, ciężkich formuł, źle spłukanych kosmetyków do mycia i pielęgnacji włosów, a już szczególności gorącej wody. I nie dotyczy to tylko tego rodzaju włosów. Każdy kosmetyk do włosów należy spłukać letnią wodą. Potrwa to chwilkę dłużej, ale efekt będzie znacznie lepszy.

Czy tłuste włosy powinny unikać kosmetyków odżywczych?

Wręcz przeciwnie! Delikatny i prawidłowo stosowany szampon np. z naturalnymi proteinami odżywczymi reguluje działanie gruczołów łojowych. Jeśli źle go spłuczesz – włosy nawet po umyciu będą wyglądać na tłuste. Wiele osób przeciwdziała tłustym włosom tylko doraźnie i starannie zmywa z włosów zanieczyszczenia, a zapominaja o odżywaniu. Włosy próbują się ochraniać same – gruczoły wytwarzają więcej sebum.

Podstawy pielęgnacji to nie tylko szampon i odżywka

Jeśli chcemy uniknąć nadmiernego przetłuszczania włosów, należy nie myć ich zbyt często i nie wysuszać skóry głowy tarciem i silnymi szamponami – wtedy efekt jest odwrotny do zamierzonego. Liczy się też beztłuszczowa dieta, pomoże również brak stresu. Czy wiesz, że za kondycję naszych włosów odpowiada nawet to, jak często zmieniamy pościel i w czym ją pierzemy? Nadmiar pachnących detergentów, które znajdują się w środkach do prania, wpływa na dodatkowe wysuszenie włosów i skóry.

d338m49

Podziel się opinią

Share

d338m49

d338m49