Przydatne gadżety w kuchni

Przydatne gadżety w kuchni
Źródło zdjęć: © iStock.com

04.07.2018 16:30, aktual.: 29.03.2019 11:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Gadżety do kuchni potrafią zamienić gotowanie w szybkie, łatwe i bardzo przyjemne zajęcie, które aktywizuje całą rodzinę. Dzięki nim ostre narzędzia przestają być niebezpieczne, jajko zawsze udaje się ugotować na miękko, pokrojone warzywa lądują w naczyniu, a nie na kuchennym blacie, zaś chochla wyjęta z garnka nie brudzi wszystkiego sosem.

Przydatne gadżety w kuchni – krojenie, rozdrabnianie, obierane

Krojenie i obieranie warzyw uchodzi za bardzo żmudny i czasochłonny typ prac kuchennych. Dlatego też wśród gadżetów do kuchni najliczniejszą grupę stanowią obieraczki, krajalnice, tarki, nożyki, wykrawacze i mandoliny. Przybierają rozmaite rozmiary i kształty, a niekiedy łączą w sobie kilka funkcji. Do najciekawszych należy nakładka plastikowa na pomidory, która ma taką konstrukcję, by swobodnie mógł przez nią przejść nóż. Umożliwia zatem pokrojenie warzywa w równiutkie plastry. Warta wypróbowania jest również temperówka do marchewek i ogórków umożliwiająca krojenie ich w długie dekoracyjne nitki, wprost stworzone do przybrania dań głównych i robienia kolorowych surówek. Kuchennym hitem stała się także silikonowa obieraczka do czosnku. Ma ona formę pustej w środku piłki, do której przez mały otwór wrzuca się pojedyncze ząbki. Później wystarczy już tylko pomanewrować obieraczką (np. wałkując nią na blacie stołu i ugniatając niczym masę plastyczną) i wyjąć ze środka obrany czosnek. Taki fajny gadżet do kuchni chroni ręce przed intensywnym, trudnym do zmycia zapachem jednej z najczęściej używanych przypraw.

Wszystko do kuchni i jadalni znajdziesz teraz na WP radarOkazji.

Przydatne gadżety w kuchni – gotowanie, pieczenie, smażenie

Sporo trudności w kuchni może nastręczać zapanowanie nad skwierczącymi patelniami i garnkami buchającymi parą. Wiedzą o tym producenci nowoczesnych pokrywek i nakładek. Dzięki tym gadżetom kuchennym można nie tylko skutecznie zatrzymać ciepło, opary i zapachy wewnątrz naczynia, ale również bez problemu odcedzić ziemniaki, kiedy będą już miękkie. Nowoczesne elementy wyposażenia kuchni pozwalają na podanie efektownych dań, których przygotowanie kosztuje naprawdę niewiele wysiłku. Ci, którzy gustują w kuchni azjatyckiej, mogą ugotować ryżowe kule w specjalnych formach ze stali nierdzewnej. Są do nich przytwierdzone łańcuszki, które pozwalają na wygodne wyjęcie forem z wrzątku. Natomiast miłośnicy pieczystego mogą zaszaleć z eksperymentalnymi nadzieniami do mięsa dzięki szydełku ułatwiającemu faszerowanie. Z jednej strony napycha się je farszem, natomiast drugi, spiczasty koniec wbija się w filet, schab czy karkówkę.

Przydatne gadżety w kuchni – utrzymywanie czystości

Katalog przydatnych gadżetów do kuchni były niepełny bez tych akcesoriów, dzięki którym blaty po gotowaniu nie wyglądają jak pobojowisko. W utrzymywaniu czystości pomagają plastikowe podstawki i uchwyty na łyżki używane do mieszania zup i sosów. Sprzątanie do minimum pozwalają ograniczyć także maty silikonowe do wałkowania ciasta. Nie trzeba z nich zeskrobywać resztek mąki tak jak z drewnianych stolnic, bo są na tyle elastyczne, że bez trudu mieszczą się w zmywarce. Poza tym razem z rozwałkowanym ciastem można je wkładać prosto do piekarnika, a tym samym uniknąć brudzenia blach i form do pieczenia. Silikon to materiał, który świetnie się sprawdza w produkcji ciekawych gadżetów do kuchni. Składane deski do krojenia z jego dodatkiem to antidotum na kawałki warzyw wysypujące się na blat czy kuchenkę podczas przesypywania do garnka z gotującą się wodą.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także