Trwa ładowanie...
d49gnib

Psycholog tłumaczy, dlaczego wciąż jesteś singlem

- Dlaczego wciąż jesteś sam?
- Cieszę się, że spytałeś! To dlatego, że jestem okropną osobą i nie umiem wyprowadzić się z domu - nie powiedział nigdy nikt.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Samotność niejedno ma imię.
Samotność niejedno ma imię. (123RF)
d49gnib

Niektórzy ludzie nie są w związku z wyboru, inni podejrzewają, że może to zależeć od kwestii związanych z ich zaangażowaniem. Część z nich po prostu nie trafiła jeszcze na odpowiednią osobę. Ale według psychologa jest jeden powód, dla którego jest tak wielu samotnych ludzi: autosabotaż. Jest to coś, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Melanie Schilling, psycholog, opisuje to zjawisko w rozmowie z australijskim Huffington Post jako: "aktywne blokowanie możliwości interakcji społecznych, mówienie światu, że nie jesteś zainteresowany relacją - świadomie lub nieświadomie ".

Więc nawet jeśli nie uważasz, że dobrowolnie jesteś samotny, wszystko zależy od twoich działań.
To tak, jak z chodzeniem na siłownię. Wymyślasz sobie coraz to nowe wymówki, aż w końcu zupełnie rezygnujesz przez brak motywacji. W ten sposób ucinasz potencjalne szanse na związek.

Zobacz także: Miłość sprzyja tyciu?

Według Schilling, wiele osób robi to w obawie przed zranieniem bądź odrzuceniem. Więc co radzi zrobić. Może brzmi to jak wytarty frazes, ale - jak wierzy - trzeba nauczyć się kochać siebie, zanim będzie można pokochać kogoś innego. "Współczucie i samoświadomość to pierwsze kroki do rozwijania pozytywnego związku" - mówi.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl:

d49gnib

Podziel się opinią

Share

d49gnib

d49gnib