Ranking armatury łazienkowej 2018/2019

Ranking armatury łazienkowej 2018/2019
Źródło zdjęć: © iStock.com

08.01.2019 09:59, aktual.: 10.01.2019 11:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wśród najważniejszych elementów wyposażenia domu znajduje się armatura łazienkowa. Co to jest? Czym różni się od ceramiki? Przedstawiamy ranking armatury łazienkowej, który będzie ułatwieniem podczas zakupów i pozwoli długo cieszyć się bezawaryjnym użytkowaniem urządzeń sanitarnych.

Armatura łazienkowa – co to jest?

Armatura łazienkowa należy do podstawowego wyposażenia łazienki. W jej skład wchodzą urządzenia pomocnicze montowane przy ceramice, czyli umywalkach, wannach, prysznicach i bidetach. Armaturę tworzą więc przede wszystkim krany i baterie, słuchawki i panele prysznicowe, uchwyty i drążki, węże natryskowe, deszczownice i perlatory. Pozwala ona na swobodne korzystanie z instalacji wodociągowej.

Producenci armatury łazienkowej do jej wyrobu wykorzystują przede wszystkim mosiądz, którego parametry mogą być różne w zależności od jakości stopu. Stosują rozmaite rodzaje wykończeń: chromowane, satynowane, ze stali szczotkowanej (tzw. inox) lub z barwionej powłoki, a także z kamienia naturalnego. Na rynku wciąż jednak można znaleźć urządzenia o elementach konstrukcyjnych (np. głowicach) z tworzyw sztucznych – takie charakteryzują się bardzo słabą szczelnością.

W rankingach armatury łazienkowej z roku na rok pojawiają się modele o coraz nowocześniejszych funkcjach i coraz ciekawszym designie.

Najnowszy ranking armatury łazienkowej – baterie umywalkowe, wannowe i prysznicowe

Dobre baterie do wanien i umywalek gwarantują wygodne, a zarazem oszczędne użytkowanie wody. Armatura Roca, Grohe, Hansgrohe, Deante, Kludi, Omnires, KFA i Tres – ze względu na jakość wykonania i funkcjonalność – cieszy się rosnącym uznaniem konsumentów. W końcówce 2018 roku do najpopularniejszych modeli należały baterie:

  1. Hansgrohe Focus 31607000 (umywalkowa, jednouchwytowa, o minimalistycznej formie, z obrotową wylewką, perlatorem i mieszaczem ceramicznym).
  2. Grohe Essence 19408001 (umywalkowa, jednouchwytowa, z systemem zmniejszania zużycia wody i perlatorem, wykończona wysokiej jakości chromem).
  3. Grohe Eurosmart 3330220A (wannowo-prysznicowa, jednouchwytowa, ścienna, z automatycznym przełącznikiem wanna/prysznic, regulowanym ogranicznikiem strumienia przepływu, zestawem prysznicowym i perlatorem).
  4. Hansgrohe Logis 71405000 (wannowo-prysznicowa, jednouchwytowa, podtynkowa, chromowana, z mieszaczem i automatycznym przełącznikiem wanna/prysznic).
  5. Omnires Y1236/N (wannowa, jednouchwytowa, termostatyczna, z blokadą gorącej wody przy 38°C).
  6. KFA German 451281500 (umywalkowa, jednouchwytowa, z regulatorem ceramicznym i napowietrzaczem).
  7. Kludi Balance 520260575 (umywalkowa, jednouchwytowa, z ogranicznikiem wypływu gorącej wody i uchwytem o nowoczesnym wyglądzie).
  8. Deante Anemon BCZ013M (wannowo-prysznicowa, trójotworowa, jednouchwytowa, chromowana, o geometrycznej formie, z ceramiczną głowicą i perlatorem).)
  9. Tres Class-Tres 20510301 (umywalkowa, jednouchwytowa, stojąca, z areatorem, chromowana).
  10. Roca L20 A5A3I09C00 (umywalkowa, jednouchwytowa, stojąca, chromowana, z perlatorem, ceramiczną głowicą i zintegrowanym korkiem automatycznym).
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także