ycipk-4ip1un

Rubens ocenzurowany. Facebook walczy ze sztuką

Koniec z rubensowskimi kształtami na Facebooku. Portal społecznościowy usunął obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa. Belgijskie muzea wysłały list do właściciela portalu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Facebook cenzuruje Rubensa
Facebook cenzuruje Rubensa (East News)
ycipk-4ip1un

Facebook usunął zdjęcia obrazów słynnego, barokowego malarza Rubensa. Powodem jest prezentowana nagość postaci. Belgijskie muzea wysłały list do właściciela Facebooka, Marka Zuckerberga, z protestem przeciwko usuwaniu zdjęć.

Flamandzka Izba Turystyczna podkreśla, że cenzura ze strony portalu jest silniejsza niż ta, z którą za życia musiał walczyć malarz. W XVII wieku przedstawiciele kościoła poprosili artystę o domalowanie "przepasek na biodrach", żeby zasłonić intymne części postaci.

Portal Brussels Times wskazuje, że Facebook nie odróżnia sztuki od pornografii. Jednak to nie pierwszy raz, kiedy pozbyto się zdjęć dzieł sztuki, które ukazują nagość. Ostatnio administratorzy usunęli fotografię Wenus z Willendorfu, figurki kobiety z epoki paleolitu.

ycipk-4ip1un

Rubens (1577-1640) jeden z najwybitniejszych malarzy z epoki baroku. Przedstawiał kobiety o dość obwitych kształtach, czyli "Trzy Gracje", "Portret Heleny Fourment w futrze", "Sąd Parysa", "Toaleta Wenus".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Kobieta
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4ip1un

ycipk-4ip1un
ycipk-4ip1un