Trwa ładowanie...
d4b9slp

Rubens ocenzurowany. Facebook walczy ze sztuką

Koniec z rubensowskimi kształtami na Facebooku. Portal społecznościowy usunął obrazy flamandzkiego malarza Petera Paula Rubensa. Belgijskie muzea wysłały list do właściciela portalu.
Share
Facebook cenzuruje Rubensa
Facebook cenzuruje RubensaŹródło: East News
d4b9slp

Facebook usunął zdjęcia obrazów słynnego, barokowego malarza Rubensa. Powodem jest prezentowana nagość postaci. Belgijskie muzea wysłały list do właściciela Facebooka, Marka Zuckerberga, z protestem przeciwko usuwaniu zdjęć.

Flamandzka Izba Turystyczna podkreśla, że cenzura ze strony portalu jest silniejsza niż ta, z którą za życia musiał walczyć malarz. W XVII wieku przedstawiciele kościoła poprosili artystę o domalowanie "przepasek na biodrach", żeby zasłonić intymne części postaci.

Portal Brussels Times wskazuje, że Facebook nie odróżnia sztuki od pornografii. Jednak to nie pierwszy raz, kiedy pozbyto się zdjęć dzieł sztuki, które ukazują nagość. Ostatnio administratorzy usunęli fotografię Wenus z Willendorfu, figurki kobiety z epoki paleolitu.

d4b9slp

Rubens (1577-1640) jeden z najwybitniejszych malarzy z epoki baroku. Przedstawiał kobiety o dość obwitych kształtach, czyli "Trzy Gracje", "Portret Heleny Fourment w futrze", "Sąd Parysa", "Toaleta Wenus".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4b9slp

Podziel się opinią

Share
d4b9slp
d4b9slp