Rybiki w łazience? Zrób to, a znikną raz na zawsze

Jak usunąć z mieszkania rybiki cukrowe?
Jak usunąć z mieszkania rybiki cukrowe?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | HENRYK_NIESTROJ

08.03.2023 17:52, aktual.: 08.03.2023 18:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chociaż oficjalnie uznawane są za szkodniki, w żaden sposób nie stanowią zagrożenia dla życia i zdrowia człowieka. Mimo to, wiele osób bardzo się ich brzydzi. Chodzi o rybiki, niewielkie owady, lokujące się wszędzie tam, gdzie jest wilgotno i ciepło.

Rybiki to szkodniki, które można spotkać w większości bloków. Uwielbiają ciepłe i wilgotne miejsca, dlatego też najczęściej można spotkać je w łazience, zwłaszcza jeśli nie ma w niej odpowiedniej wentylacji. Jak w bezpieczny sposób pozbyć się rybików?

Jak pozbyć się rybików z mieszkania?

Przyjęło się, że rybiki przebywają w mieszkaniach, które nie należą do najczystszych. Jeśli chcesz pozbyć się rybików z mieszkania, zacznij od gruntownych porządków. Jeśli masz taką możliwość, w łazience, w której uwielbiają przebywać rybiki, odsuń wszystkie sprzęty i meble, odkurz dokładnie przestrzeń i zdezynfekuj ją środkiem antybakteryjnym.

Jeśli rybiki zadomowiły się w kuchni, odkurz wszystkie szafki, przesyp wszystkie sypkie produkty do plastikowych pojemników i dokładnie umyj wszystkie półki i szuflady. Nie zapomnij ich potem dokładnie osuszyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kolejnym, ważnym krokiem, jest obniżenie temperatury w pomieszczeniu, w którym zamieszkały owady. Rybiki przebywają w miejscach, gdzie temperatura przekracza 17 stopni Celsjusza. Jeśli zagnieździły się one w twojej łazience, należy czym prędzej obniżyć w niej temperaturę. Ponadto, po każdej kąpieli należy przetrzeć podłogę, zwłaszcza kąty, w których dotychczas przebywały te owady. Im mniej wilgoci w łazience, tym lepiej. Drzwi do łazienki powinny być jak najczęściej uchylone, aby zapewnić w pomieszczeniu odpowiednią cyrkulację powietrza.

Jeśli mimo porządku i czystości w mieszkaniu, rybiki dalej się mnożą, być może problem leży w fugach lub... w tapetach. To właśnie w nich często chowają się te szkodniki. Należy zwrócić szczególną uwagę, czy nie zagnieździły się w nich rybiki. Jeśli zauważysz jakikolwiek ubytek w ścianie czy w przestrzeni pomiędzy kaflami, warto zajrzeć, czy nie ma w nich rybików.

Środek przeciw rybikom jako ostateczność

Jeśli w twoim domu panuje odpowiednia temperatura, nie ma w nim wilgoci i w każdym kącie jest czysto, a rybiki nadal poruszają się po mieszkaniu, czas na radykalne kroki. W tym celu należy zaopatrzyć się w środek przeciwko rybikom. Trzeba zaaplikować go na wyczyszczone wcześniej powierzchnie, ze szczególnym naciskiem na wszystkie kąty, fugi i miejsca, w których przebywały rybiki. Taki zabieg najlepiej jest przeprowadzić w momencie, kiedy w domu przebywa możliwie jak najmniej osób, ponieważ preparaty przeciwko szkodnikom zawierają bardzo drażniące substancje, które są niebezpieczne dla zdrowia. Po wszystkim należy dokładnie wywietrzyć pomieszczenie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także