Trwa ładowanie...

Sieroty 500+. Pokolenie, których życie niszczą pieniądze od rządu

- Zaczyna funkcjonować nowe określenie - SIEROTY 500+ ! Uwierzy pani? – na Facebooku Pauliny Młynarskiej pojawił się wpis, który opisuje konsekwencje programu 500 plus.

Share
Sieroty 500+. Pokolenie, których życie niszczą pieniądze od rząduŹródło: SPL/East News
d2vqj43

Kobieta, której nazwisko nie zostało ujawnione, postanowiła zwrócić uwagę na poważny problem. Podczas wizyty w pobliskim domu dziecka dostrzegła, że zwiększyła się liczba dzieci, które zaczęły trafiać interwencyjnie do placówki. Są to „dzieci z rodzin, którym dobra zmiana pozwoliła zachlewać się na śmierć”.

Autorka wpisu opisała swoje spostrzeżenia, które są efektem dobrej zmiany i pobierania pieniędzy z programu 500 plus przygotowanego przez Prawo i Sprawiedliwość. „Ja mieszkam na wsi i widzę, jak zwiększyły się obroty alkoholowe w miejscowym sklepie. I to właśnie z naszej wsi trafiło ostatnio do domu dziecka troje dzieci, które trzy dni były same w domu, bo mamusia poszła w cug.”

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Wstrząsająca jest reakcja opisanej rodziny. Zamiast martwić się o losy odebranych dzieci, „babunia, też alkoholiczka zamartwiła się – ‘i z czego my teraz bendzim żyć?’”.

Celem wpisu jest zwrócenie uwagi na poważny problem. Autorka chce, aby określenie sieroty 500+ zostało rozpowszechnione i uświadomiło ludziom, jakie skutki ma „dobrodziejstwo” rządu PiS.

d2vqj43
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2vqj43
d2vqj43