UrodaSkuteczna depilacja bez tajemnic – wosk, olejek łagodzący, lotion znieczulający

Skuteczna depilacja bez tajemnic – wosk, olejek łagodzący, lotion znieczulający

Skuteczna depilacja bez tajemnic – wosk, olejek łagodzący, lotion znieczulający
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Sylwia Ścibak
06.12.2017 12:20

Depilacja nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów pielęgnacyjnych, ale przydaje się zwłaszcza tym kobietom, które nie mają czasu golić się codziennie bądź co drugi dzień. Jakie są wady i zalety depilacji woskiem? Czy depilacja pastą cukrową jest lepszym rozwiązaniem? Czy można zmniejszyć ból i podrażnienia?

Skuteczna depilacja – wosk czy pasta cukrowa?

Depilacja woskiem jest jedną z najskuteczniejszych metod pozbycia się owłosienia, którą możemy zastosować w domowym zaciszu. Dzięki niej mamy gładką skórę nawet przez 3 tygodnie. Jak ją wykonujemy? Rozgrzany wosk rozprowadzamy po powierzchni skóry, przyciskamy do niego plaster bądź kawałek materiału, a następnie czekamy, aż zastygnie. Potem zdecydowanym ruchem odrywamy kawałek materiału w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków. W ten sposób pozbywamy się również cebulek.

Depilacja woskiem jest skuteczna, ale ma kilka wad. Przede wszystkim jest bolesna, czasochłonna i niezalecana kobietom ze skórą wrażliwą i skłonną do uczuleń. Ponadto można ją wykonać tylko wtedy, kiedy włoski są dość długie (minimum 1 cm). Początkujące panie mogą najpierw wybrać się do salonu kosmetycznego, gdzie zabieg ten zostanie przeprowadzony profesjonalnie. W ten sposób przekonają się, czy warto go wykonywać w domu, czy lepiej szukać innych sposobów.

Depilacja pastą cukrową jest znacznie łagodniejszą metodą, dlatego będzie idealnym rozwiązaniem dla osób ze skórą wrażliwą i alergiczną. Pasta nie przykleja się do skóry, a jedynie odrywa włoski, więc jest znacznie mniej bolesna i można ją stosować wtedy, kiedy owłosienie ma mniej niż 1 cm. Jej wykonanie również może być kłopotliwe dla początkujących kobiet, dlatego warto najpierw odwiedzić kosmetyczkę.

Skuteczna depilacja – podrażniona skóra

Golenie i depilacja podrażniają skórę. Czasem pojawiają się nieestetyczne, czerwone krostki, które swędzą i pieką, a czasami cała skóra jest zaczerwieniona i obolała, najczęściej po depilacji woskiem. Dlatego po każdym takim zabiegu warto zastosować łagodzący krem bądź olejek, który pielęgnuje skórę, działa przeciwzapalnie, nawilża ją i oczyszcza. Świetnie działają preparaty na bazie aloesu, oleju kokosowego oraz masła shea.

Jeżeli używamy maszynek do golenia, to pamiętajmy o piankach, które zmiękczają włoski i zapobiegają powstawaniu zaczerwienień. Dla skóry wrażliwej przeznaczone są specjalne preparaty.

Skuteczna depilacja – czy musi boleć?

Niektóre panie obawiają się bólu podczas depilacji woskiem, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, gdzie skóra jest bardzo wrażliwa. Jednak istnieją na to sposoby.

Przede wszystkim zabieg nie powinien być wykonywany podczas menstruacji, gdyż wtedy zwiększa się nasza wrażliwość na ból. Powinnyśmy też zrezygnować z solarium i picia alkoholu tuż przed zabiegiem. Czasem warto zażyć środek przeciwbólowy na ok. 40 min przed depilacją, a do tego zastosować specjalny lotion znieczulający. Stres działa równie niekorzystnie, dlatego nie napinajmy ciała.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także