Społeczność Sikhów pomaga uziemionym kierowcom. Przygotowali 800 ciepłych posiłków

Społeczność Sikhów pomaga uziemionym kierowcom. Przygotowali 800 ciepłych posiłków

Kierowcy utknęli w korkach
Kierowcy utknęli w korkach
Źródło zdjęć: © East News
oprac. KSA
23.12.2020 15:02, aktualizacja: 02.03.2022 23:47

Z powodu pojawienia się nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii, władze Francji zawiesiły wszystkie połączenia z tym krajem. W związku z tym setki kierowców utknęło w gigantycznych korkach. Z pomocą przyszli im Sikhowie.

W ostatnią niedzielę Francja w trybie natychmiastowym wprowadziła 48- godzinny zakaz wjazdu dla wszystkich, którzy chcą przekroczyć granice państwa od strony Wielkiej Brytanii.

Wstrzymanie ruchu zarówno pasażerskiego jak i transportowego sprawiło, że pojawiły się gigantyczne korki na trasie m.in. w stronę kanału La Manche. Droga przez kanał La Manche jest istotnym szlakiem handlowym, a w okresie świątecznym pomiędzy Dover a Calais przemieszcza się nawet 10 tysięcy ciężarówek dziennie.

Obecnie kierowcy ciężarówek czekają na zakończenie terminu narzuconego obostrzenia głównie na terenie hrabstwa Kent, jednocześnie blokując nie tylko drogi, ale i wszystkie możliwe zajazdy oraz pobocza.

Oczekiwanie w trudnych warunkach atmosferycznych daje się we znaki, dlatego lokalna społeczność wyznawców sikhizmu postanowiła przygotować dla nich ciepłe posiłki. W sumie udało się wydzielić 500 porcji curry z ciecierzycą oraz 300 porcji makaronu z grzybami.

Sikhizm to jedna z najmłodszych religii świata, która powstała w Indiach. Głównym założeniem jest czczenie Boga poprzez dobre uczynki, a nie sztywne rytuały. Ponadto wyznawcy starają się regularnie dzielić tym, co mają z bardziej potrzebującymi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (41)
Zobacz także