Rozsyp wokół hortensji. Będzie uginać się od kwiatów

Pięknie kwitną i są proste w uprawie. Warunek jest jeden - trzeba o nie odpowiednio zadbać. Odżywka ze skórek pomarańczy sprawi, że w najbliższym sezonie sąsiadka zachwyci się twoim ogrodem.

Hortensja - jak o nią zadbać wiosną?
Hortensja - jak o nią zadbać wiosną?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

23.01.2024 | aktual.: 23.01.2024 12:58

Hortensja to jeden z najpiękniejszych i najpopularniejszych kwiatów w polskich ogrodach. Wygląda pięknie niemal o każdej porze roku i jest dość prosta w uprawie oraz pielęgnacji.

Wysusz obierki od pomarańczy - idealna odżywka do hortensji

Gdy zjemy pomarańcze, skórki najczęściej wyrzucamy. Ale jeśli masz w swoim ogrodzie hortensję, nie popełniaj już tego błędu. Gdy poznasz ten trik, staną się one niezwykle cenne i będziesz je wykorzystywać co sezon.

Skórki pomarańczy zawierają wiele odżywczych substancji, dlatego warto je gromadzić na długo przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego. Idealnie sprawdzą się jako nawóz wiosną i latem. Jeśli planujesz skorzystać z tego sposobu, zadbaj o odpowiednie przechowywanie skórek pomarańczy. Jak? Najpierw należy je wysuszyć.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- dokładnie umyj pomarańcze i osusz ręcznikiem

- obierz owoce, a skórki pokrój na małe kawałki

- pokrojone skórki kładziemy na blaszce z papierem do pieczenia

- piekarnik nastawiamy na 130 stopni i suszymy przez 1,5-2 godzny

- poczekaj aż skórki ostygną, a następnie je rozdrobnij je w blendrze tak, aby powstał proszek

Tak zmiksowane skórki pomarańczy zamknij w szklanym słoiku. Ważne, aby naczynie było szczelne.

Jak wykorzystać skórki pomarańczy w ogrodzie?

Gdy nadejdzie sezon ogrodowy, śmiało możesz wykorzystać przygotowane skórki pomarańczy. Do czego je zastosować? Są dwa sposoby. Po pierwsze skórki dobrze zadziałają na różnego rodzaju szkodniki.

- skórka pomarańczy na szkodniki: aby odstraszyć np. mszyce, posyp glebę wokół roślin zmielonymi skórkami;

Poza tym możesz wykorzystać skórki do uprawy hortensji.

- skórka pomarańczy do uprawy hortensji: obierki rozsypujemy wokół krzaka i przysypujemy glebą; podłoże będzie dzięki temu bogatsze w składniki odżywcze, a także je zakwasi. To właśnie wówczas hortensja zmieni kolor na niebieski.

Tak przygotowaną odżywkę możesz też wykorzystać do innych roślin, które lubią kwaśną glebę. Zaliczają się do nich m.in. storczyki, wrzosy czy magnolia.

Jak dbać o hortensje?
Jak dbać o hortensje?© Adobe Stock

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
hortensjehortensjakwiaty
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)