Szerokość łóżka dwuosobowego. Dobierz ją do swoich potrzeb

Szerokość łóżka dwuosobowego. Dobierz ją do swoich potrzeb

Szerokość łóżka dwuosobowego. Dobierz ją do swoich potrzeb
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
23.10.2018 14:44

Wybór łóżka do sypialni to często kwestia trudnych dylematów – materiałowe czy drewniane, wąskie czy szerokie. Rozmiar łóżka najlepiej dobrać nie tylko ze względu na własne preferencje, ale również wielkość sypialni. Do dyspozycji klientów producenci łóżek do sypialni pozostawiają kilka wymiarów.

Wymiary łóżek dwuosobowych

Rozważania na temat kupna łóżka o odpowiedniej szerokości rozpocząć należy od wymienienia najpopularniejszych wymiarów. Są to:

  • łóżko dwuosobowe o wymiarach 140 cm x 200 cm,
  • łóżko dla 2 osób o wymiarach 160 cm x 200 cm,
  • łóżko podwójne o wymiarach 180 cm x 200 cm,
  • łóżko dwuosobowe o wymiarach 200 cm x 200 cm.

Jak widać, długość łóżka dwuosobowego jest stała i wynosi 2 metry, dlatego osoby wysokie zmuszone są do zamawiania spersonalizowanych modeli. Można to uznać za zaletę, bo wtedy można wprowadzić niekiedy zmianę w designie łóżka do sypialni.

Wybór konkretnych wymiarów łóżka dwuosobowego zależeć będzie od preferencji użytkowników, a także możliwości, jakie daje przestrzeń sypialni. Wielkie łóżko zagraci małą powierzchnię, a wąskie zginie w przestronnym pomieszczeniu.

Wąskie łóżko dwuosobowe – dla kogo?

Najwęższą opcją w przypadku łóżek dwuosobowych jest 140 cm szerokości. To najczęstsza wartość w modelach wersalek i kanap. Takie łóżko nie zapewni zbyt dużo miejsca dwóm osobom, ale nie sprawi też, że będzie im niesamowicie ciasno. Nada się natomiast dla jednej osoby, jeśli ta dysponuje dużym pomieszczeniem sypialnym.

Wąskie łóżko dwuosobowe znajdzie miejsce w wąskich lub po prostu niewielkich sypialniach. Nie zagraci ich i pozostawi sporo miejsca na komunikację. Dla łóżek dwuosobowych 140 cm nietrudno znaleźć kołdrę czy pościel, co uznać można za jeden z najistotniejszych plusów tego rozwiązania.

Łóżko dwuosobowe średniej wielkości

Optymalnym rozwiązaniem dla par będzie łóżko dwuosobowe o szerokości 160 cm. Zmieści się do mniejszych sypialni, ale dobrze wyglądać będzie w większych pomieszczeniach. Zapewni dozę prywatności, a dobór pościeli wciąż nie będzie kłopotliwy.

To także wymiar łóżka dwuosobowego, który nazwać można standardowym. Dlatego właśnie kupno takiego łóżka powinno przysporzyć najmniej kłopotów, a wybór być znacznie większy pod względem designu mebla.

King size bed, czyli ogromne łoże dwuosobowe

Tzw. king size bed kojarzy się przede wszystkim z hotelarstwem. To właśnie łóżko, które jest synonimem wysokiego standardu i zwykle znaleźć je można w pokojach w pięciogwiazdkowych hotelach. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby takie dwuosobowe łoże wstawić do własnej sypialni. O ile oczywiście ta je pomieści.

Mianem 'king size bed' określa się łóżko dwuosobowe o szerokości 180 cm, a nawet 200 cm. Zapewniają one dużo przestrzeni dwóm użytkującym je osobom. Co za tym jednak idzie, zajmują także sporą powierzchnię w sypialni, dlatego sprawdzą się w dużych pomieszczeniach. Do szerokiego łóżka dwuosobowego dopasować można kołdrę 220 cm x 220 cm lub dwie pojedyncze kołdry.