Blisko ludziSzwagier oblał ją kwasem. Teraz jej wideo robi furorę w sieci

Szwagier oblał ją kwasem. Teraz jej wideo robi furorę w sieci

Szwagier oblał ją kwasem. Teraz jej wideo robi furorę w sieci
Źródło zdjęć: © youtube
Magdalena Drozdek
04.09.2015 12:24

Zapowiada się jak zwykły tutorial o perfekcyjnym makijażu. Jednak kobieta, która w nim występuje nie jest doświadczoną makijażystką, a ofiarą żrącego kwasu.

Zapowiada się jak zwykły tutorial o perfekcyjnym makijażu. Jednak kobieta, która w nim występuje nie jest doświadczoną makijażystką, a ofiarą żrącego kwasu. 18-letnia Reshma pokazuje, jak wygląda jej codzienny makijaż i uświadamia, że kwas można kupić dziś w Indiach taniej niż szminkę.

W pastelowym pokoju siedzi dziewczyna z twarzą pokrytą bliznami. Pokazuje jak najlepiej pomalować sobie usta. Najpierw szczoteczką do zębów usuwa z warg martwy naskórek, potem nakłada balsam i na końcu soczystą szminkę. Najważniejsza jest jednak jej ostatnia porada.

- Taką szminkę kupisz w pierwszym lepszym supermarkecie. Tak samo jak skoncentrowany kwas, który codziennie oszpeca kilka dziewczyn – mówi Reshma.

Dziewczyna została zaatakowana rok temu. W drodze do szkoły napadł ją jej własny szwagier i oblał twarz kwasem. Dzięki charytatywnym akcjom udało zebrać się ok. 9 tys. dolarów, by zapłacić za operacje rekonstrukcji twarzy. Reshma straciła lewe oko, prawe częściowo się nie domyka.

Filmik opublikowany przez organizację Make Love Not Scars obejrzało już ponad 390 tys. internautów. Kilka miesięcy wcześniej ukazał się inny tutorial prowadzony przez Reshmę, gdzie dziewczyna radzi jak pomalować jedno oko.

W kwietniu tego roku rząd ogłosił nowy program, mający uregulować dystrybucję kwasu. Wciąż jednak niebezpieczne substancje są łatwo dostępne w sklepach. Według kobiet, kwas można dostać tak łatwo jak makaron. Buteleczka substancji kosztuje 29 rupii, czyli 1,70 zł – mniej niż butelka coli.

md/ WP Kobieta

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także