UrodaSzybki i skuteczny demakijaż. Kosmetyki, które warto mieć w łazience

Szybki i skuteczny demakijaż. Kosmetyki, które warto mieć w łazience

Szybki i skuteczny demakijaż. Kosmetyki, które warto mieć w łazience
Źródło zdjęć: © iStock.com | iStock
09.03.2018 11:36, aktualizacja: 09.03.2018 17:13

Skóra twarzy jest bardzo delikatna i każdy zły nawyk może pociągnąć za sobą problemy z cerą. Aby utrzymała gładkość, przejrzystość i zdrowy wygląd, warto zadbać o odpowiedni demakijaż po całym dniu pracy. Na korzystne efekty nie będziesz długo czekać.

Poniżej znajdziesz kilka delikatnych kosmetyków do demakijażu oraz zasady, którymi powinnaś się kierować, by rano nie spotkała cię przykra niespodzianka.

Obraz
© Shutterstock.com

Codzienne obowiązki

Problemy z demakijażem i niewłaściwy dobór kosmetyków mogą zaowocować trądzikiem, a w skrajnym przypadku poważniejszymi reakcjami alergicznymi. By do tego nie dopuścić, warto znać kilka podstawowych zasad, które przydadzą się podczas demakijażu. Podstawą jest tu regularność. Nawet jeśli stosujesz delikatny makijaż, musisz zmywać go co wieczór. Resztki kosmetyków mają tendencję do zatykania porów, co prowadzi do rozmaitych problemów skórnych z zaskórnikami włącznie. Zatkanie porów sprawia również, że twarz jest pozbawiona naturalnego nawilżenia. Wtedy staje się sucha i bardziej podatna na podrażnienia.

Kosmetyki do demakijażu poradzą sobie z zatkanymi porami, ale warto od czasu do czasu zafundować swojej twarzy odżywczy peeling. Dzięki temu pozbędziesz się bakterii i martwego naskórka, a twarz stanie się bardziej promienna. Musisz jednak pamiętać, by nie przeprowadzać zabiegu zbyt często, inaczej może dojść do podrażnień. Lepiej wybierać kosmetyki z możliwie jak najmniejszymi drobinkami. Skup się szczególnie na czole i linii włosów. To tam dosyć często pojawiają się krostki związane z niedokładnym zmyciem fluidu.

Mleczko, żel czy płyn

Kosmetyki do demakijażu, których powinnaś używać, zależą od rodzaju skóry. Panie z cerą wrażliwą powinny stosować kosmetyki, które zapewnią dodatkowe nawilżenie i zbudują warstwę ochronną naskórka. Rozsądnym rozwiązaniem będzie więc specjalne mleczko do twarzy. Z kolei kobiety z cerą tłustą i mieszaną nie martwią się nawilżeniem, ale za to muszą mieć na uwadze pozbycie się nadmiaru sebum i zawężenie poszerzonych porów. Te panie mogą bez obaw stosować pieniące się żele do demakijażu.

Zarówno jedne jak i drugie panie mogą zastąpić swoje kosmetyki płynem micelarnym. Specjalne cząsteczki przyciągają tłuszcz i wodoodporne kosmetyki, nie naruszając przy tym zewnętrznych warstw skóry. Pozbawione zbędnych składników nadają się do stosowania na każdy typ skóry, a kompleksowe działanie to szybsza i skuteczniejsza alternatywa dla wieloetapowego demakijażu.

Sposób na zmęczone oczy

Demakijaż oczu może rodzić pewne problemy. Skóra jest tam wyjątkowo cienka, dlatego nie powinno się trzeć powiek, a jedynie przytknąć nawilżony płynem wacik do oczodołu, odczekać kilkanaście sekund i delikatnie przesunąć go do zewnątrz. Częstym błędem, który popełnia wiele kobiet jest stosowanie tego samego płynu do twarzy i oczu. W efekcie pojawiają się przebarwienia, a rano możesz mieć problem ze spuchniętymi powiekami i workami pod oczami.

Obraz
© Fotolia

Demakijaż to jeden z ważniejszych kobiecych rytuałów pielęgnacyjnych. Przeprowadzony właściwie sprawi, że skóra przez długi czas utrzyma swoją gładkość i naturalny wygląd. Stosowanie dodatkowych peelingów i masek poprawi kondycję skóry i zapobiegnie dalszym problemom.

Źródło artykułu:WP Kobieta