Blisko ludziTak wygląda dziś grób księżnej Diany Spencer. Nagrobek zakrywają gałęzie i mech.

Tak wygląda dziś grób księżnej Diany Spencer. Nagrobek zakrywają gałęzie i mech.

Księżna Diana Spencer
Księżna Diana Spencer
Źródło zdjęć: © Getty Images
22.06.2020 13:40

Diana Spencer była ulubienicą tłumów. Po latach w prasie ukazały się zdjęcia grobu księżnej Walii, który dziś zakrywają gałęzie i mech.

Diana Spencer zginęła tragicznie w wypadku samochodowym 31 sierpnia 1997 roku. Pierwotnym miejscem pochówku "Królowej ludzkich serc" miała być położona na rodzinnej posiadłości Spencerów wyspa Althorp. Rodzina stwierdziła, że to miejsce nada się idealnie, gdyż to właśnie w posiadłości Diana Spencer spędziła beztroskie lata swojego dzieciństwa, a jako dorosła kobieta, ukrywała się tam przed obiektywami kamer.

Diana Spencer – grób na wyspie Althorp

Grobowiec księżnej otacza 36 drzew, a każde z nich symbolizuje przeżyty przez nią rok. Wokół pomnika posadzono również białe, angielskie róże, niezapominajki i tulipany, będące ulubionymi kwiatami Diany Spencer. Niestety, najnowsze zdjęcia grobu księżnej zaniepokoiły jej fanów, którzy uznali, że wygląda na zaniedbany. W sieci pojawiło się wiele komentarzy dotyczących stanu nagrobka, po których rzecznik posiadłości postanawiał zabrać głos.

"Na terenie parku jest 14 pamiątkowych kamieni, które mimo naszych starań, w sposób naturalny wrastają w krajobraz. Wyspa, na której położona jest kolumna i grób księżnej Diany jest porośnięta starymi drzewami, które zapewniają prywatność grobu. Ich gałęzie, które zasłonią kolumnę i opadłe liście są sukcesywnie usuwane" – możemy przeczytać w oficjalnych oświadczeniu rzecznika.

Grób księżnej Diany
Grób księżnej Diany© Getty Images
Nagrobek księżnej Diany na wyspie
Nagrobek księżnej Diany na wyspie© Getty Images
Źródło artykułu:WP Kobieta